Aktualności OZPN Piła

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

UKS Soccer Stars Piła partnerem Pogoni Szczecin

UKS Soccer Stars Piła nowym partnerem projektu „Pogoń to Wy”, który jest realizowany przez Akademię Pogoni Szczecin.

Pilska akademia powstała przed siedmioma laty. Pomimo młodego wieku i dużej konkurencji szybko stała się jednym z wiodących ośrodków szkolenia w regionie. – Swoje oddziały w Pile otworzyła m.in. Akademia Piłkarska Reissa czy współpracujące z Lechem Poznań Football Academy. Wytrzymaliśmy jednak konkurencję i stale się rozwijamy – opowiada prezes Kryjka. – Rozpoczynaliśmy mając piętnastu chłopców z różnych roczników. Aktualnie mamy zespół w każdej kategorii wiekowej – od skrzata aż do juniora młodszego – tłumaczy sekretarz Miłosz Malczewski.

Dla klubu z północny Wielkopolski naturalnym parterem powinna być Akademia Lecha Poznań. Włodarze klubu z Piły zdecydowali jednak zerwać z regionalnymi powiązaniami i podjąć współpracę z Akademią Pogoni. – Nie jesteśmy kibicami Lecha, nie jeździmy na mecze. A nawet gdyby tak było, to i tak najważniejszym aspektem byłby rozwój naszych zawodników, a nie prywatne sympatie. Od jakiegoś czasu przyglądamy się rozwojowi Akademii Pogoni i chcemy być częścią tej rodziny – mówi prezes UKS-u Soccer Stars.

W ramach współpracy klub z Piły otrzyma od Pogoni cenne wsparcie w zakresie piłkarskiego rozwoju młodzieży. Trenerzy wezmą udział w szkoleniach, a także będą mieli możliwość sprawdzenia swoich zawodników na tle rówieśników ze Szczecina. – To dla nas niezwykle cenne. Mamy w klubie wielu zawodników, którzy wybijają się z grona rówieśników. Trudno nam jednak określić, jak prezentują się w porównaniu z wychowankami prestiżowego klubu, jakim jest Pogoń Szczecin. Wspólne mecze z pewnością będą dla naszych zawodników świetnym doświadczeniem, a przede wszystkim szansą rozwoju – mówią przedstawiciele pilskiego klubu.

Najistotniejszym elementem współpracy jest jednak otwarcie najzdolniejszym zawodnikom z powiatu pilskiego wrót do futbolu na najwyższym poziomie. Dzięki współpracy w ramach „Pogoń to Wy!”, adepci UKS-u Soccer Stars znaleźli się bowiem pod ścisłą obserwacją trenerów Dumy Pomorza i w niedługiej perspektywie mogą trafić na Twardowskiego. – Chodziło nam o to, by dzieci miały możliwość spróbowania swoich sił w profesjonalnym klubie. Mamy w klubie uzdolnioną młodzież, ale co z tego, skoro nie mogliśmy dać jej szansy na zawodową karierę. Teraz sytuacja się zmieni – wyjaśnia sekretarz Malczewski.

Radości z podpisanej umowy nie kryją również przedstawiciele Dumy Pomorza. – Cieszę się, że kolejny klub dołącza do naszej rodziny. Pilska akademia od kilku lat intensywnie idzie do przodu i mamy nadzieję, że współpraca z nami będzie dla niej bodźcem do dalszego rozwoju. Obserwowaliśmy kilku wychowanków UKS-u Soccer Stars i dwóch z nich z pewnością będziemy chcieli zaprosić za testy – mówi Prezes Honorowy Akademii i koordynator projektu „Pogoń to Wy!”, Kazimierz Biela.

UKS Soccer Stars to kolejny klub spoza regionu, który dołącza do projektu „Pogoń to Wy!”. Wcześniej umowę współpracy podpisały m.in. Gwiazda Bydgoszcz, Sparta Złotów czy Iskra Krajenka. – W promieniu 60 km mamy w tym momencie sześć klubów partnerskich. To otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości współpracy – tłumaczy trener-koordynator Akademii, Maksymilian Rogalski.

Tekst i zdjęcie: https://akademia.pogonszczecin.pl/