Aktualności OZPN Piła

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

Liga Międzyokręgowa: Porażka Wełny w meczu na szczycie

Emocjonujący finisz rozgrywek w pierwszej grupie Ligi Międzyokręgowej. Po ostatnim weekendzie mamy kolejną zmianę na fotelu lidera. (Foto: Wojciech Budzyk/PeryferiaFutbolu.pl)
Do końca ligowych zmagań pozostaje sześć kolejek. W dwudziestej czwartej serii spotkań najciekawiej zapowiadał się mecz na szczycie na poznańskich Winogradach. Gospodarze podejmowali lidera, Wełnę Skoki. Zespół ze Skoków prowadzony przez Andrzeja Ostańskiego musiał uznać wyższość rywali. Po trzydziestu jeden minutach i golach Adriana Niemczyka i Kamila Lulki OTPS prowadził 2:0. Zespół ze Skoków strzelił kontaktowego gola po trafieniu Jakuba Ślósarczyka. Jeszcze przed przerwą trzeciego gola dla miejscowych zdobył Piotr Paukszteło. Zwycięstwo 4:1 przypieczętował w drugiej połowie Karol Kolczyński i Winogrady zostały nowym liderem rozgrywek. Nadal bez zwycięstwa pozostaje Iskra Szydłowo. Porażka 1:3 z Concordią Murowana Goślina była trzecią z rzędu dla zespołu Piotra Sochackiego. Jedynego gola dla szydłowian strzelił w tym meczu Daniel Ratajczak. Jedenaste zwycięstwo w obecnej kampanii zanotował Zamek Gołańcz. „Zamkowi” prowadzeni przez Łukasza Mendla pokonali w derbach okręgu Leśnika Margonin 2:0. Do siatki trafili Kacper Wierzbicki i Krzysztof Gryszczyński. Derbowe starcie rozegrano również w Łobżenicy. Miejscowa Pogoń, której trenerem jest Mateusz Hrycoń podejmowała Koronę Stróżewo prowadzoną przez Tomasza Gerke. Po dwunastu minutach Pogoń prowadziła po samobójczym golu Michała Andrzejczaka. Bohaterem gospodarzy został Wojciech Węgrzyn, który ustrzelił hat-tricka. Piątego gola dla gospodarzy zdobył Kamil Sobieszczyk Sobieszczyk. Natomiast honorowe trafienie dla stróżewian zanotował Marcin Hadała. Bez punktów z Witkowa wyjechał Płomień Połajewo, który uległ gospodarzom 1:4. Bramkę dla połajewian strzelił Roman Koczorowski. Po zwycięstwie w Złotowie za ciosem poszedł GLKS Wysoka, którym tym razem wygrał u siebie z Lechią Kostrzyn 3:0. Na listę strzelców wpisali się Patryk Pisula, Szymon Piosik i Kamil Łochowicz. Ulewne opady deszczu pokrzyżowały plany drużynom Huraganu Pobiedziska i Sparty Złotów. Niedzielny mecz tych drużyn z powodu złego stanu boiska został odwołany. Nowy termin zostanie ustalony w najbliższych dniach.

Fotorelacja z meczu OTPS Winogrady Poznań – Wełna Skoki 4:1 (Foto: Wojciech Budzyk/PeryferiaFutbolu.pl)

Fotorelacja z meczu Pogoń Łobżenica – Korona Stróżewo 5:1 (Foto: Grzegorz Zięba)

GLKS Wysoka – 1922 Lechia Kostrzyn 3:0
Bramki: Patryk Pisula 18′, Szymon Piosik 62′, Kamil Łochowicz 77′.

OTPS Winogrady Poznań – Wełna Skoki 4:1
Bramki: Adrian Niemczyk 20′, Kamil Lulka 31′, Piotr Paukszteło 45′, Karol Kolczyński 84′ – Jakub Ślósarczyk 36′.

Iskra Szydłowo – Concordia Murowana Goślina 1:3
Bramki: Daniel Ratajczak 73′ – Piotr Mojzykiewicz 52′, Bartosz Szpalik 70′, 78′.

Zamek Gołańcz – Leśnik Margonin 2:0
Bramki: Kacper Wierzbicki, Krzysztof Gryszczyński.

Vitcovia Witkowo – Płomień Połajewo 4:1
Bramki: Błażej Matysiak 4′, Adrian Franczak 62′, Michał Wiśniewski 84′, Piotr Anioła 90’+2 (samobójcza) – Roman Koczorowski 26′.

Pogoń Łobżenica – Korona Stróżewo 5:1
Bramki: Michał Andrzejczak 12′ (samobójcza), Wojciech Węgrzyn 41′, 45′, 72′, Kamil Sobieszczyk 85′ – Marcin Hadała 56′.