Aktualności OZPN Piła

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

Liga Międzyokręgowa: Pogoń Łobżenica punktuje w Złotowie

W kolejnej części podsumowania zaglądamy na boiska pierwszej grupy Ligi Międzyokręgowej. (Foto: Portal zlotowskie.pl)

Miejsca drugie i trzecie zajmują zespoły z Naszego Okręgu. Jednym z nich jest jeszcze niedawny lider, Wełna Skoki. Ekipa ze Skoków w ostatniej kolejce tylko zremisowała z trzynastą w tabeli Concordią Murowana Goślina 1:1. Do przerwy skocki zespół przegrywał 0:1, a gola dla miejscowych zdobył Sebastian Czura. Po zmianie stron Wełna wyrównała za sprawą swojego najlepszego strzelca, Radosława Modlibowskiego. Drużyna ze Skoków traci do lidera z Obornik dwa punkty. Wspomniana obornicka Sparta po zaciętym meczu pokonała Koronę Stróżewo 4:3. Do przerwy było 2:0 dla oborniczan po golach Wojciecha Kołakowskiego i Dajana Nowaka. Po zmianie stron kontaktowego gola dla stróżewian strzelił Krzysztof Troczyński. W siedemdziesiątej minucie było 3:1 dla gospodarzy. Do siatki trafił Marcin Kaźmierczak. Podopieczni Marka Trzebnego potrzebowali zaledwie dwie minuty, żeby odrobić straty. Najpierw bramkarza Sparty pokonał Paweł Kórnik. Chwilę później na 3:3 strzelił ponownie Troczyński. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów decydujący cios zadali Spartanie za sprawą Patryka Kosmowskiego. Podziałem punktów zakończyły się derby okręgu pilskiego pomiędzy Iskrą Szydłowo, a GLKS Wysoka. Goście prowadzili już 2:0 po golach Krzysztofa Kani i Łukasza Kamińskiego. Zespół Iskry, którego trenerem jest Piotr Sochacki pokazał charakter i za sprawą Marcina Urbańskiego doprowadził do remisu 2:2. Zawodnik mimo problemów zdrowotnych pojawił się na boisku i jego dwie bramki przyczyniły się do wywalczenia cennego punktu. Warto dodać, że Iskra zmaga się z plagą kontuzji, a mimo to dzielnie walczy w kolejnych meczach zdobywając punkty. Również derbowe starcie oglądali kibice w Złotowie. Sparta po trzydziestu minutach przegrywała z Pogonią Łobżenica 0:3. Na listę strzelców wpisali się Sebastian Baron, Dawid Szcześniak i Krzysztof Jagodziński. Złotowianie jeszcze przed przerwą sforsowali defensywę gości. Do siatki trafił Jakub Klupś. Na niespełna kwadrans przed końcem meczu Sparta zdobyła kontaktowego gola za sprawą Mateusza Chudzińskiego. W doliczonym czasie gry podopieczni Marcina Łyjaka postawili “kropkę nad i” za sprawą drugiej bramki autorstwa Dawida Szcześniaka. Za niespodziankę można uznać wynik z Gołańczy. Miejscowy Zamek przegrał z przedostatnią drużyną, Błękitnymi Wronki 1:4. Po trzydziestu minutach miejscowi przegrywali 0:2 po golach Rafała Kurczyka i Dawida Gumnego. W czterdziestej minucie podopieczni Łukasza Mendla strzelili kontaktową bramkę po strzale Radosława Mazurowskiego. Błękitni przypieczętowali zwycięstwo w samej końcówce meczu. Wówczas gospodarzy dobił dwoma golami Maciej Sanocki. Płomień Połajewo zapunktował na poznańskich Winogradach. Goście wygrali 2:0 po trafieniach Kamila Magdziarza i Roberta Sołowieja. Po trzech ligowych porażkach z rzędu przełamał się zespół z Margonina. Leśnik wygrał 2:1 w Witkowie po bramkach Bartłomieja Jansa i Szymona Nejmana. Dla Vitcovii trafił Radosław Trybuła.

Fotorelacja z meczu Sparta Złotów – Pogoń Łobżenica 2:4 (Foto: Portal zlotowskie.pl)

Wyniki:
Sparta Oborniki – Korona Stróżewo 4:3
Bramki:
Wojciech Kołakowski 12’, Dajan Nowak 30’, Marcin Kaźmierczak 70’, Patryk Kosmowski 87’ – Krzysztof Troczyński 55’, 77’, Paweł Kórnik 75’.

Iskra Szydłowo – GLKS Wysoka 2:2
Bramki: Marcin Urbański 70’, 80’ – Krzysztof Kania 25’, Łukasz Kamiński 54’.

Concordia Murowana Goślina – Wełna Skoki 1:1
Bramki: Sebastian Czura 30’ – Radosław Modlibowski 60’.

Sparta Złotów – Pogoń Łobżenica 2:4
Bramki: Jakub Klupś 40’, Mateusz Chudziński 76’ – Sebastian Baron 6’, Dawid Szcześniak 26’, 90’+4, Krzysztof Jagodziński 29’.

Zamek Gołańcz – Błękitni Wronki 1:4
Bramki: Radosław Mazurowski 40’ – Rafał Kurczyk 15’, Dawid Gumny 30’, Maciej Sanocki 78’, 82’.

OTPS Winogrady (Poznań) – Płomień Połajewo 0:2
Bramki: Kamil Magdziarz 60’, Robert Sołowiej 73’.

Vitcovia Witkowo – Leśnik Margonin 1:2
Bramki: Radosław Trybuła 61’ – Bartłomiej Janas 3’, Szymon Nejman 76’.