Aktualności OZPN Piła

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

Liga Międzyokręgowa: Kto awansuje?

Dwie kolejki do końca zmagań w Lidze Międzyokręgowej, a nadal wiadomo kto wywalczy awans.

Najbliżej celu jest ekipa OTPS Winogrady Poznań, która ma cztery punkty przewagi nad Huraganem Pobiedziska. W weekend zespół z Poznania pokonał u siebie 4:1 Koronę Stróżewo. Jedyną bramkę dla ekipy ze Stróżewa strzelił Marcin Hadała. Z kolei drużyna z Pobiedzisk wygrała w Łobżenicy z miejscową Pogonią 3:0. Zajmująca czwarte miejsce w tabeli Wełna Skoki podejmowała u siebie walczącego o utrzymanie Leśnika Margonin. Po dziesięciu minutach przyjezdni prowadzili po bramce Pawła Kurnika. Dwadzieścia minut później wyrównał Arkadiusz Dereżyński. Podopieczni Andrzeja Ostańskiego przypieczętowali zwycięstwo w końcówce meczu. Gola na wagę trzech punktów strzelił ponownie Dereżyński. Dwa punkty straty do ekipy ze Skoków ma notujący fantastyczną serię Zamek Gołańcz. Wygrana 2:1 z Lechią Kostrzyn była dla zespołu Łukasza Mendla szóstym meczem z rzędu bez porażki. Do przerwy „zamkowi” przegrywali 0:1. Po zmianie stron na listę strzelców wpisali się Kamil Kuzio i Patryk Sergiel. Niespodziankę w Szydłowie sprawił Płomień Połajewo wygrywając 2:1 z miejscową Iskrą. Dwa gole dla gości strzelił Roman Koczorowski. Miejscowi odpowiedzieli trafieniem Michała Wawszczaka. Bez punktów z Obornik wyjechał zespół z Wysokiej. GLKS przegrał z miejscową Spartą 0:2. Bardzo ważne zwycięstwo zanotowała Sparta Złotów. Zespół Andrzeja Bednarka pokonał 3:1 na wyjeździe Vitcovię Witkowo. Na listę strzelców wpisali się Andrzej Sarosik i Sebastian Polak, a jeden gol to samobójcze trafienie Daniela Nowaczyka.

Sparta Oborniki – GLKS Wysoka 2:0
Bramki: Łukasz Zenger 40′, 90’+4.

Wełna Skoki – Leśnik Margonin 2:1
Bramki: Arkadiusz Dereżyński 30′, 85′ – Paweł Kurnik 10′.

Iskra Szydłowo – Płomień Połajewo 1:2
Bramki: Michał Wawszczak 73′ – Roman Koczorowski 50′, 67′.

Pogoń Łobżenica – Huragan Pobiedziska 0:3
Bramki: Mikołaj Witaszyk 57′, 89′, Marcin Jesionowski 73′.

OTPS Winogrady Poznań – Korona Stróżewo 4:1
Bramki: Piotr Paukszteło 6′, Marcin Daniel 15′, Ernest Maćkowiak 29′, Michał Trenkler 81′ – Marcin Hadała 16′.

Zamek Gołańcz – 1922 Lechia Kostrzyn 2:1
Bramki:  Kamil Kuzio, Patryk Sergiel – Piotr Marciniak.

Vitcovia Witkowo – Sparta Złotów 1:3
Bramki: Adrian Krupka 75′ – Daniel Nowaczyk 33′ (samobójcza), Andrzej Sarosik 40′, Sebastian Polak 47′.

Tabela Ligi Międzyokręgowej na Łączy Nas Piłka (KLIK!)