Aktualności OZPN Piła

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

Liga Międzyokręgowa: Iskra goni Wełnę

Za Nami kolejne, piłkarskie emocje na boiskach Ligi Międzyokręgowej z udziałem Naszych drużyn. (Foto: Jerzy Siwiec)

Nasz przegląd rozpoczynamy od wizyty w Łobżenicy. Miejscowa Pogoń pod wodzą nowego trenera, Mateusza Hryconia zmierzyła się z liderem, Wełną Skoki. Do przerwy podopieczni Andrzeja Ostańskiego mieli powody do radości. Skocki zespół prowadził po golu Dawida Szadziula. Po zmianie stron miejscowi doprowadzili do wyrównania. Bramkarza gości pokonał Jan Bruski. Mecz zakończył się podziałem punktów, co wykorzystała drużyna z Szydłowa. Iskra pokonała na własnym stadionie Vitcovię Witkowo 5:1. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Michał Wawszczak, który ustrzelił w tym meczu hat-tricka. Jednego gola zdobył Altair Andrade Silva, a jedno trafienie to gol samobójczy. Po tej wygranej szydłowianie zbliżyli się do Wełny na dwa punkty.

Podobnie jak w Łobżenicy remisem 1:1 zakończyło się starcie w Gołańczy. Zamek prowadził z Winogradami od dziesiątej minuty po golu Krzysztofa Gryszczyńskiego. Po przerwie poznaniacy doprowadzili do remisu za sprawą trafienia Piotra Paukszteło. Derby Naszego okręgu rozegrano w Złotowie. Zarówno Sparta jak i Korona Stróżewo walczą o pozostanie na szczeblu Ligi Międzyokręgowej. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się złotowianie. Gola na wagę trzech punktów strzelił wprowadzony po przerwie Łukasz Osada. Spartanie zrównali się punktowo w tabeli z Leśnikiem Margonin. Natomiast Korona prowadzona przez Tomasza Gerke nadal zamyka ligową tabelę.

W niedzielę rozegrano dwa mecze. Płomień Połajewo przegrał na wyjeździe z Huraganem Pobiedziska 2:6. Gole dla ekipy z Połajewa strzelili w pierwszej połowie Dominik Tomczak i Radosław Semperski.  Dwudziestą kolejkę zamykał derbowy mecz w Wysokiej. Miejscowy GLKS zmierzył się z Leśnikiem Margonin. Do przerwy kibice nie zobaczyli bramek. Jednak kilkanaście minut po zmianie stron gospodarze wyprowadzili dwa szybkie ciosy. W sześćdziesiątej drugiej minucie do siatki trafił Mikołaj Gapa. Zaledwie minutę później prowadzenie podwyższył Szymon Piosik. Wygraną miejscowych przypieczętował samobójczy gol Cypriana Niepolskiego.

Fotorelacja z meczu Pogoń Łobżenica – Wełna Skoki 1:1 (Foto: Grzegorz Zięba)

Fotorelacja z meczu Iskra Szydłowo – Vitcovia Witkowo 5:1 (Foto: Jerzy Siwiec)

Fotorelacja z meczu Huragan Pobiedziska – Płomień Połajewo 6:2 (Foto: Radosław Stroiwąs/PeryferiaFutbolu.pl)

Fotorelacja z meczu Sparta Złotów – Korona Stróżewo 1:0 (Foto: Portal Zlotowskie.pl)

Zamek Gołańcz – OTPS Winogrady Poznań 1:1
Bramki: Krzysztof Gryszczyński 10′ – Piotr Paukszteło 71′ .

Iskra Szydłowo – Vitcovia Witkowo 5:1
Bramki: Mikołaj Nowakowski 20′ (samobójcza), Altair Andrade Silva 22′, Michał Wawszczak 33′, 65′, 79′- Filip Janiszewski 13′.

Pogoń Łobżenica – Wełna Skoki 1:1
Bramki: Jakub Bruski 65′ – Dawid Szadziul 40′.

Sparta Złotów – Korona Stróżewo 1:0
Bramka: Łukasz Osada 83′.

Huragan Pobiedziska – Płomień Połajewo 6:2
Bramki: Mateusz Chachuła 9′, Mikołaj Witaszyk 16′, Patryk Jóźwiak 19′, 63′, Jakub Matusiak 28′, Marcin Jędrzejczak 68′ – Dominik Tomczak 29′, Radosław Semperski 32′.

GLKS Wysoka – Leśnik Margonin 3:0
Bramki: Mikołaj Gapa 62′, Szymon Piosik 63′, Cyprian Niepolski 78′ (samobójcza).