Aktualności OZPN Piła

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

Klasa Okręgowa: Starcie niepokonanych dla Noteci

Kolejna część weekendowych podsumowań przenosi Nas na boiska pilskiej okręgówki.

W Czarnkowie spotkały się drużyny, które w ostatnich meczach notowały zwycięskie serie. Do przerwy miejscowa Noteć remisowała bezbramkowo z Sokołem Damasławek. W pięćdziesiątej minucie przysłowiowy worek z bramkami rozwiązał Wojciech Wypusz. Pięć minut później strzelił swojego drugiego gola. Przyjezdni zdobyli kontaktowego gola po strzale Bartłomieja Wójcińskiego. Później strzelali już tylko miejscowi. Do siatki trafili Filip Konarski, Karol Gregorek, Robert Maj i Łukasz Dobierski. Noteć wygrała 6:1 i powiększyła przewagę nad ekipą z Kaczor do 15 punktów.

Wspomniana drużyna Zjednoczonych niespodziewanie zgubiła punkty w Jędrzejewie. Po siedmiu minutach „Kaczki” prowadziły po golu Filipa Panka. Kilkanaście minut później wyrównał Dorian Jarosz i mecz zakończył się podziałem punktów. Trzecią porażkę z rzędu wiosną zanotowała Polonia Jastrowie. Tym razem poloniści przegrali u siebie z Kłosem Budzyń 1:2. Po czterech minutach jastrowianie cieszyli się z prowadzenia. Bramkarza gości pokonał Grzegorz Kapczyński. Jeszcze w pierwszej połowie Kłos odwrócił losy meczu. Najpierw wyrównał Jarosław Ber, a pięć minut później zwycięskiego gola strzelił Szymon Troczyński. Radwan Lubasz przerwał serię czterech zwycięstw z rzędu Sokoła Szamocin. Podopieczni grającego trenera, Tomasza Błażyńskiego zwyciężyli 3:2 po dwóch golach Macieja Budaja i jednym Jakuba Brożysa. Po stronie Sokoła do siatki trafili Karol Troczyński i Tobiasz Gryczka.

Na zwycięski szlak powróciła Polonia Chodzież, która pokonała 3:0 Orła Pęckowo. Polonistów do zwycięstwa poprowadzili Adam Urbański, Michał Piwiński i Benjamin Bendarz. Przysłowiowy wiatr w żagle złapała drużyna z Białośliwia. Stella po bramkach Szymona Jurgiela, Sebastiana Gabrycha, Mateusza Kajetowskiego i Dawida Czajki zwyciężyła z Włókniarzem Okonek 4:1. Honorowa bramkę dla przyjezdnych zdobył Andrzej Jasnowski. W Wieleniu kibice byli świadkami derbowego starcia pomiędzy Fortuną, a Notecią Rosko. O ile w pierwszej połowie nie zobaczyli bramek to po przerwie nie mogli narzekać na brak emocji. Najpierw gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Martina Bazeli. Dwie minuty później podwyższył Michał Łukasz. Ekipa „Różan” po zaledwie dwóch minutach zdobyła kontaktowego gola, a strzelił go Kacper Lura. Ostatecznie trzy punkty zostały w Wieleniu.

Noteć Czarnków – Sokół Damasławek 6:1
Bramki: Wojciech Wypusz 50′, 55′, Filip Konarski 70′, Karol Gregorek 69′, Robert Maj 72′, Łukasz Dobierski 89′ – Bartłomiej Wójciński 60′.

Polonia Jastrowie – Kłos Budzyń 1:2
Bramki: Grzegorz Kapczyński 4′ – Jarosław Ber 33′, Szymon Troczyński 38′.

Fortuna Wieleń – Noteć Rosko 2:1
Bramki: Martin Bazela 50′, Michał Łukasz 52′ – Kacper Lura 54′.

Wenus Jędrzejewo – Zjednoczeni Kaczory 1:1
Bramki: Dorian Jarosz 18′ – Filip Panek 7′.

Polonia Chodzież – Orzeł Pęckowo 3:0
Bramki: Adam Urbański 34′, Michał Piwiński 54′, Benjamin Bednarz 59′.

Radwan Lubasz – Sokół Szamocin 3:2
Bramki: Jakub Brożys 28′, Maciej Budaj 35′, 77′ – Karol Troczyński 41′, Tobiasz Gryczka 54′.

Stella Białośliwie – Włókniarz Okonek 4:1
Bramki: Szymon Jurgiel 11, Sebastian Gabrych 43′, Mateusz Kajetowski 47′, Dawid Czajka 78′ – Andrzej Jasnowski 90’+3.

Aktualna tabela Klasy Okręgowej na Łączy Nas Piłka (KLIK!)