Aktualności OZPN Piła

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

Klasa Okręgowa: Orkan goni Koronę

Piłkarska wiosna w pełni również w Klasie Okręgowej.W weekend rozegrano komplet meczów.
Na pierwszym miejscu w tabeli Korona Stróżewo, która ma trzy punkty przewagi nad Orkanem Śmiłowo. Zespół ze Stróżewa podejmował u siebie beniaminka z Białośliwia. Mecz rozpoczął się od niespodzianki. Przyjezdni wyszli na prowadzenie po golu Wojciecha Cichego. Cztery minuty później wyrównał Dawid Chmielnicki. Po piętnastu minutach gospodarze objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Paweł Kurnik. Kolejne gole strzelili Filip Konarski i Michał Bobrowski. Zespół Stelli zdołał zdobyć drugiego gola. Rzut karny wykorzystał Mateusz Kadzban. Po przerwie kibice nie zobaczyli kolejnych bramek i trzy punkty pozostały w Stróżewie. Tuż za plecami lidera czai się wspominany Orkan, który ma jeden mecz do rozegrania mniej. Zespół ze Śmiłowa wygrał u siebie z Sokołem Damasławek 3:1 po dwóch bramkach, które strzelił Mateusz Tatera i jednej Jędrzeja Wiśniewskiego. Dla gości z Damasławka bramkę zdobył Remigiusz Łuszczyński. W kolejnej kolejce stróżewska Korona będzie pauzować. Jeżeli Orkan wygra swój mecz w Jastrowiu wówczas obie ekipy zrównają się punktami. Do odnotowania wysokie zwycięstwo Płomienia Połajewo, który rozgromił u siebie Włókniarza Okonek 7:2. W roli głównej wystąpił strzelec czterech bramek, Robert Sołowiej. Na listę strzelców wpisali się również Piotr Anioła, Piotr Grabarz i Kamil Kwiatkowski. Przyjezdni odpowiedzieli trafieniami Oskara Czaplińskiego i Tomasza Zabrockiego. Dziesiąte zwycięstwo w sezonie odniósł Leśnik Margonin, który pokonał u siebie Polonię Jastrowie 3:0. Hat-tricka dla gospodarzy ustrzelił Sebastian Górzyński.

W Lubaszu rozegrano derby powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Radwan zmierzył się z Notecią Czarnków. Zespół gości objął prowadzenie po piętnastu minutach za sprawą Mikołaja Rybarczyka. Tuż przed przerwą drugiego gola zdobył Robert Solarek. Miejscowi w doliczonym czasie gry pierwszej połowy złapali kontakt. Do siatki trafił Kacper Niezborała. Ostatecznie podopieczni trenera Wojciecha Kałużyńskiego nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Wynik końcowy 2:1 dla Noteci. Trzy punkty z Jędrzejewa wywiózł Zamek Gołańcz po wygranej 3:0 z Wenus. Do przerwy jedynego gola zdobył Norbert Frydrych. W końcówce meczu wygraną przypieczętowała dwójka doświadczonych zawodników z przeszłością na boiskach II i III ligi w barwach wągrowieckiej Nielby, Krzysztof Gryszczyński i Kacper Wierzbicki. Dobre humory mieli także kibice Noteci Rosko. Ich drużyna pokonała na własnym stadionie Polonię Chodzież 1:0. Jedynego gola dla różan strzelił Bartosz Papaj.

Fotorelacja z meczu Korona Stróżewo – Stella Białośliwie 4:2 (Facebook)

Fotorelacja z meczu Orkan Śmiłowo – Sokół Damasławek 3:1 (www.orkanteam.pl) 

Wyniki:
Leśnik Margonin – Polonia Jastrowie 3:0
Bramki: Sebastian Górzyński 55’, 65’ i 75’.

Korona Stróżewo – Stella Białośliwie 4:2
Bramki: Dawid Chmielnicki 6’, Paweł Kórnik 15’, Filip Konarski 19’, Michał Bobrowski 23’ – Wojciech Cichy 2’, Mateusz Kadzban 41’ karny.

Wenus Jędrzejewo – Zamek Gołańcz 0:3
Bramki: Norbert Frydrych 7’, Krzysztof Gryszczyński 82’, Kacper Wierzbicki 86’.

Radwan Lubasz – Noteć Czarnków 1:2
Bramki: Kacper Niezborała 45’+1 – Mikołaj Rybarczyk 15’, Robert Solarek 44’.

Płomień Połajewo – Włókniarz Okonek 7:2
Bramki: Robert Sołowiej 2’, 62’, 63’ i 75’, Piotr Anioła 30’, Piotr Grabarz 59’, Kamil Kwiatkowski 70’ – Oskar Czapliński 47’, Tomasz Zabrocki 50’.

Orkan Śmiłowo – Sokół Damasławek 3:1
Bramki: Jędrzej Wiśniewski 41’, Mateusz Tatera 58’, 71’ – Remigiusz Łuszczyński 19’.

Noteć Rosko – Polonia Chodzież 1:0
Bramka: Bartosz Papaj 37’.

 

Źródło: https://www.laczynaspilka.pl


Aktualna tabela Łączy Nas Piłka (KLIK)