Aktualności OZPN Piła

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

Klasa Okręgowa: Noteć nie do zatrzymania

Kolejna część podsumowania dotyczy weekendowych zmagań na boiskach pilskiej Klasy Okręgowej. (Foto: radwanlubasz.futbolowo.pl)

Siódme zwycięstwo z rzędu zanotowała Noteć Czarnków. Lider tabeli tym razem wygrał w Lubaszu z miejscowym Radwanem 6:1. Mecz zaczął się lepiej dla podopiecznych Tomasza Błażyńskiego. W piątej minucie gola dla miejscowych strzelił Gracjan Dymek. Później na boisku do głosu doszli przyjezdni. Głównym bohaterem Noteci został Robert Solarek, który czterokrotnie pokonał bramkarza. Po jednym golu zdobyli Mykhailo Tsyliev i Krystian Jarosz. Po tej wygranej czarnkowianie maja cztery punkty przewagi nad Zjednoczonymi Kaczory. “Kaczki” w miniony weeked po golu Filipa Panka pokonały 1:0 Sokoła Damasławek. Sporo bramek zobaczyli także kibicce w Szamocinie. Miejscowy Sokół pewnie pokonał Orła Pęckowo 6:1. Łupem bramkowym podzielili się Tobiasz Gryczka, Kamil Zalewski, Karol Troczyński, Marek Hadaś, Patryk Szymański i Mateusz Kadzban. Honorowe trafienie dla pęckowian zaliczył Bartosz Andrzejak. Sporo emocji dostarczyło starcie Kłosa Budzyń z Unią Wapno. Do przerwy mieliśmy remis 1:1. Najpierw dla Kłosa trafił Szymon Wojciechowski, a kilka minut później wyrównał Kamil Barkowski. Po zmianie stron gospodarze ponownie objęli prowadzenie. Tym razem po strzale Adama Kotusa. W sześćdziesiątej drugiej minucie swoją drugą bramkę zdobył Barkowski i zrobiło się 2:2. Ostatecznie to zespół Kłosa przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najpierw trafił Łukasz Garguliński, a wynik na 4:2 ustalił Adam Kotus. Wiatru żagle nabrała ekipa Wenus Jędrzejewo. Po wysokim zwycięstwie z Włókniarzem Okonek tym razem jędrzejowianie zapunktowali w Białośliwiu. Do przerwy jednak więcej powodów do radości miał Stella, która prowadziła po golu Seweryna Kuczkowskiego. Przyjezdni zapewnili sobie zwycięstwo w ostatnim kwadransie meczu. Najpierw wyrównał Tomasz Gauza, a zwycięskiego gola zdobył Maciej Fryś. Do sześćdziesiątej pierwszej minuty kibice w Tarnówce czekali na pierwszego gola w starciu z Notecią Rosko. Wówczas bramkarza pokonał Jakub. Stawiszyński. Na siedem minut przed końcem meczu na 2:0 podwyższył Filip Ossowski. Zwycięstwo 3:0 w doliczonym czasie gry przypieczętował Stawiszyński. Fortuna Wieleń po wyeliminowaniu w okręgowym Pucharze Polski czwartoligowej Nielby Wągrowiec poszła za ciosem w lidze. Po golach Bartosza Papaja i Bartosza Kępy wielenianie wygrali w Jastrowiu 2:1. Dla miejscowej Polonii bramkę strzelił Paweł Gasiński. W meczu drużyn zamykających ligową tabelę lepszy Włókniarz Okonek, który pokonał 2:1 Polonię Chodzież. Goście objęli prowadzenie w czterdziestej dziewiątej minucie, kiedy do siatki trafił Paweł Bonusiewicz. Włókniarz wyrównał w osiemdziesiątej pierwszej minucie. Na listę strzelców wpisał się Kajetan Kozieł. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił w doliczonym czasie gry Szymon Płochocki.

Kłos Budzyń – Unia Wapno 4:2
Bramki: Szymon Wojciechowski 29’, Adam Kotus 48’, 89’, Łukasz Garguliński 69’ – Kamil Barkowski 36’, 62’.

Stella Białośliwie – Wenus Jędrzejewo 1:2
Bramki: Seweryn Kuczkowski 24’ – Tomasz Gauza 77’, Maciej Fryś 85’.

Sokół Szamocin – Orzeł Pęckowo 6:1
Bramki: Tobiasz Gryczka 14’, Kamil Zalewski 18’, Karol Troczyński 29’, Marek Hadaś 32’, Patryk Szymański 42’, Mateusz Kadzban 60’ – Bartosz Andrzejak 76’.

Tarnovia Tarnówka – Noteć Rosko 3:0
Bramki: Jakub Stawiszyński 61’, 90’+1, Filip Ossowski 83’.

Polonia Jastrowie – Fortuna Wieleń 1:2
Bramki: Paweł Gasiński 20’ – Bartosz Papaj 48’, Bartosz Kępa 60’.

Włókniarz Okonek – Polonia Chodzież 2:1
Bramki: Kajetan Kozieł 81’, Szymon Płochocki 90’+1 – Paweł Bonusiewicz 49’.

Sokół Damasławek – Zjednoczeni Kaczory 0:1