Aktualności OZPN Piła

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

Klasa Okręgowa: Noteć przypieczętowała awans

Kolejna część naszego podsumowania zabiera Nas na boiska Klasy Okręgowej.

Noteć Rosko w ostatnich tygodniach przechodziła trudne chwile. „Różanie” czekali na ligowe zwycięstwo przez sześć kolejek. W poprzedniej serii spotkań przełamali się i wywieźli trzy punkty z Pęckowa. Teraz na własnym stadionie zatrzymali zespół z czołówki, Zjednoczonych Kaczory. Starcie tych zespołów zakończyło się bezbramkowym remisem. Po dziesięciu minutach zanosiło się na niespodziankę w Jastrowiu. Polonia prowadziła 1:0 z liderującą w tabeli, Notecią Czarnków. Bramkarza gości pokonał Mateusz Bronikowski. Wynik ten utrzymywał się przez cztery minuty. Wówczas do remisu doprowadził Robert Maj. Po zmianie stron zwycięstwo 2:1 zapewnił przyjezdnym Karol Gregorek. Noteć ma już dziewiętnaście punktów przewagi nad drugą w tabeli Unią Wapno. Oznacza to, że na sześć kolejek przed końcem rozgrywek czarnkowianie zapewnili sobie awans. Bardzo ciekawy mecz obejrzeli kibice w Tarnówce. Miejscowa Tarnovia zmierzyła się z Radwanem Lubasz. Miejscowi wyszli na prowadzenie po trafieniu Jakuba Stawiszyńskiego. Kilka minut później wyrównał Krzysztof Dymek. Jeszcze przed przerwą dla gospodarzy trafił Patryk Stawiszyński. Po zmianie stron na 3:1 podwyższył Paweł Majchrzak. Zespół Tomasza Błażyńskiego nie składał broni. Kontaktową bramkę dla ekipy z Lubasza strzelił Michał Fąferek. W doliczonym czasie gry zwycięstwo Tarnovii przypieczętował Mateusz Grabski. Z kompletu punktów cieszyli się też zawodnicy Unii Wapno. Na wyjeździe pokonali Sokół Szamocin 4:1. Dwa gole strzelił Kamil Barkowski, po jednym Arkadiusz Cichy i Łukasz Wiśniewski. Honorową bramkę dla Sokoła zdobył Kacper Małachowski.

Najwięcej bramek zobaczyli kibice w Stróżewie, gdzie Kłos Budzyń w roli gospodarza podejmował rywala zza miedzy, Polonię Chodzież. Rewelacyjna wiosną Polonia potwierdziła dobrą dyspozycję wygrywając 6:0. Na listę strzelców wpisali się: Radosław Kępczyński, Adam Urbański, Michał Bentkowski, Radosław Kępczyński i Mateusz Mach. Jeden gol to samobójcze trafienie Sebastiana Kościańskiego. Nie mniej emocji dostarczyło starcie drużyn zamykających ligową stawkę. Włókniarz Okonek dzięki wygranej 3:2 z Wenus Jędrzejewo nie zamyka już ligowej stawki. Dla gospodarzy strzelali Tomasz Zabrocki, Marcel Antoniak i Przemysław Boratyński. Po stronie przyjezdnych trafili Filip Bąkowski i Damian Dolny. Za niespodziankę można uznać wynik z Damasławka. Miejscowy Sokół zremisował 2:2 z Orłem Pęckowo. Gospodarze prowadzeni przez Piotra Rybaka prowadzili już 2:0 po golach Tomasza Błaszczyka i Kamila Juszczaka. W ostatnim kwadransie meczu goście w zaledwie dwie minuty odrobili straty. Do siatki trafili Hubert Stankiewicz i Przemysław Sawarzyński. Dla pęckowian był to pierwszy punkt wywalczony od pięciu kolejek. Mecz Stelli Białośliwie z Fortuną Wieleń dla gospodarzy. Jednak po siedmiu minutach to zespół gości prowadzony przez Jacka Fręsia miał powody do radości. Gola strzelił Martin Bazela. Kilkanaście minut później miejscowi wyrównali za sprawą Łukasza Marcinkiewicza. Jeszcze przed przerwą Stella prowadziła po golu Pawła Zielińskiego. Pod koniec meczu wygraną gospodarzy 3:1 przypieczętował Marcinkiewicz.

Fotorelacja z meczu Polonia Jastrowie – Noteć Czarnków 1:2

Fotorelacja z meczu Tarnovia Tarnówka – Radwan Lubasz 4:2

Polonia Jastrowie – Noteć Czarnków 1:2

Bramki: Mariusz Bronikowski 10′ – Robert Maj 14′, Karol Gregorek 65′.

Włókniarz Okonek – Wenus Jędrzejewo 3:2
Bramki: Tomasz Zabrocki 22′, Marcel Antoniak 40′, Przemysław Boratyński 74′ – Filip Bąkowski 68′, Damian Dolny 90’+6.

Tarnovia Tarnówka – Radwan Lubasz 4:2
Bramki: Jakub Stawiszyński 13′, Patryk Stawiszyński 26′, Paweł Majchrzak 58′, Mateusz Grabski 90’+2 – Krzysztof Dymek 18′, Michał Fąferek 72′.

Sokół Szamocin – Unia Wapno 1:4
Bramki: Kacper Małachowski 61′ – Kamil Barkowski 18′, 78′, Arkadiusz Cichy 73′, Łukasz Wiśniewski 85′.

Kłos Budzyń – Polonia Chodzież 0:6
Bramki: Sebastian Kościański 11′ (samobójcza) Radosław Kępczyński 26′, Adam Urbański 31′, Michał Bentkowski 39′, Radosław Kępczyński 65′ Mateusz Mach 85′.

Noteć Rosko – Zjednoczeni Kaczory 0:0

Sokół Damasławek – Orzeł Pęckowo 2:2
Bramki: Tomasz Błaszczyk 23′, Kamil Juszczak 68′ – Hubert Stankiewicz 77′, Przemysław Sawarzyński 79′.

Stella Białośliwie – Fortuna Wieleń 3:1
Bramki: Łukasz Marcinkiewicz 20′, 87′, Paweł Zieliński 43′ – Martin Bazela 7′.

Tabela Klasy Okręgowej na Łączy Nas Piłka (KLIK!)