Aktualności OZPN Piła

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

Klasa Okręgowa: Lider gromi, niespodzianki w Pęckowie i Wapnie

Kolejna część podsumowania dotyczy rozgrywek pilskiej Klasy Okręgowej. (Foto: Robert Bartkowiak)

Nie do zatrzymania jest Noteć Czarnków. Tym razem lider tabeli rozgromił na własnym stadionie beniaminka z Tarnówki 9:1. Łupem bramkowym podzielili się Robert Solarek (dwa gole), Szymon Wachowiak (dwa gole), Mikołaj Rybarczyk, Mykhailo Tsyliev, Filip Konarski, Mateusz Kosidło i Karol Gregorek. Honorową bramkę dla Tarnovii zdobył Filip Ossowski. Przewaga Noteci nad drugim miejscem wynosi sześć punktów. Sporo emocji dostarczyło starcie wicelidera, Zjednoczonych Kaczory z Sokołem Szamocin. Po dziesięciu minutach przyjezdni prowadzili po golu Mateusza Kadzbana. “Kaczki” odrobiły straty z nawiązką w zaledwie dwie minuty. Najpierw wyrównał Artur Olenderek, a na 2:1 trafił Maciej Krawiec. W drugiej połowie Sokół doprowadził do remisu, a gola strzelił Mateusz Wota. Wynik końcowy 2:2. Stella Białośliwie ostatni mecz ligowy wygrała 1 września pokonując 2:0 Tarnovię Tarnówka. Po pięciu meczach bez zwycięstwa białośliwianie zgarnęli komplet punktów pokonując 2:1 Polonię Chodzież. Gole dla Stelli strzelili Seweryn Kuczkowski i Wojciech Cichy. Dla polonistów strzelił Marek Talar. Dobrą formę potwierdziła Fortuna Wieleń dla której zwycięstwo 4:0 z Radwanem Lubasz było trzecim z rzędu w ostatnich tygodniach. Na listę strzelców w ekipie z Wielenia dwukrotnie wpisał się Bartosz Papaj, po jednym razie Michał Łukasz i Martin Bazela. Małą niespodziankę sprawił zespół z Pęckowa. Orzeł pokonał na własnym boisku wyżej notowanego Kłosa Budzyń 2:0. Do przerwy było 1:0 po golu Szymona Matuszczaka. Zwycięstwo gospodarzy przypieczętował w końcówce meczu Andrzej Matuszczak. Karol Krzysztoń zapewnił zwycięstwo Polonii Jastrowie w wyjazdowy starciu z Wenus Jędrzejewo. Zawodnik dwukrotnie pokonał miejscowego bramkarza. Dla jędrzejewian bramkę zdobył Damian Dolny. Niespodzianką jest także wygrana ekipy z Okonka z Unią Wapno 3:1. Dla zajmującego przedostatnie miejsce w tabeli Włókniarza było to trzecie zwycięstwo w obecnej kampanii.  Do siatki trafili Marcin Bednarek, Tadeusz Pietrzyk i i Marcel Antoniak. Jedynego gola dla unitów strzelił Łukasz Wiśniewski. Trwa niemoc Noteci Rosko, która nie może wygrać od pięciu spotkań. Tym razem “Różanie” musieli uznać wyższość Sokoła Damasławek. Ekipa prowadzona przez trenera Piotra Rybaka wygrała 2:0 po golach Jacka Judka i Daniela Stróżewskiego.

Polonia Chodzież – Stella Białośliwie 1:2
Bramki:
Marek Talar 35’ – Seweryn Kuczkowski 38’, Wojciech Cichy 58’.

Noteć Czarnków – Tarnovia Tarnówka 9:1
Bramki:
Robert Solarek 20’, 40’, Mikołaj Rybarczyk 28’, Mykhailo Tsyliev 45’, Filip Konarski 67’, Mateusz Kosidło 72’, Karol Gregorek 73’, Szymon Wachowiak 78’, 83’ – Filip Ossowski 71’.

Orzeł Pęckowo – Kłos Budzyń 2:0
Bramki: Szymon Matuszczak 31’, Andrzej Matuszczak 89’.

Fortuna Wieleń – Radwan Lubasz 4:0
Bramki:
Michał Łukasz 19’, Martin Bazela 45’+2, Bartosz Papaj 63’, 65’.

Wenus Jędrzejewo – Polonia Jastrowie 1:2
Bramki: Damian Dolny 35’ – Karol Krzysztoń 28’, 90’+2.

Zjednoczeni Kaczory – Sokół Szamocin 2:2
Bramki: Artur Olenderek 14’, Maciej Krawiec 16’ – Mateusz Kadzban 10’, Mateusz Wota 62’.

Unia Wapno – Włókniarz Okonek 1:3