Aktualności OZPN Piła

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

Klasa Okręgowa: Korona „zgasiła” Płomień

Zapraszamy do lektury podsumowania 10. kolejki na boiskach Klasy Okręgowej.

Rozgrywki popularnej „okręgówki” są bardzo przewrotne. Tydzień temu trzecia drużyna ligowej tabeli, Korona Stróżewo przegrała z wiceliderem ze Śmiłowa aż 0:6. Jednak w ostatniej kolejce podopieczni Marka Trzebnego poprawili sobie humory zwycięstwem z niepokonanym do tej pory, Płomieniem Połajewo. Mecz lepiej rozpoczął się dla przyjezdnych. Prowadzili po trafieniu Pawła Kurnika z szóstej minuty. Pod koniec pierwszej części meczu do remisu doprowadził Robert Sołowiej. Na prowadzenie połajewian wyprowadził Roman Koczorowski. Po zmianie stron wspomniany Koczorowski podwyższył wynik na 3:1. Nie zraziło to zawodników Korony. Najpierw kontaktowego gola strzelił Kurnik, a w siedemdziesiątej dziewiątej minucie do remisu doprowadził Radosław Jopp. Trzy minuty później zwycięstwo przyjezdnym zapewnił Adam Urbański. Mimo porażki Płomień pozostał na pierwszym miejscu dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Stratę punktów przez lidera wykorzystał Orkan Śmiłowo.

Śmiłowianie rozprawili się na własnym terenie z Notecią Rosko. Końcowy wynik to 5:1. Jednak zwycięstwo nie przyszło tak łatwo. Jako pierwsi w tym meczu prowadzenie objęli goście. Gola dla „Różan” strzelił Mateusz Naplocha. Później gole strzelali tylko gospodarze. Łupem bramkowym podzielili się Marcin Ubrański, Adrian Jagodziński, Jędrzej Wiśniewski, Mateusz Rusiecki i Jakub Skwarek. Zaledwie dwudziestu minut potrzebowali zawodnicy Leśnika Margonin, żeby strzelić trzy gole w Czarnkowie. Gole zdobyli kolejno Dariusz Walczak i dwa razy Sebastian Górzyński. Miejscowa Noteć odpowiedziała trafieniem Roberta Solarka. Po przerwie przyjezdni ponownie strzelili trzy bramki. Tym razem bramkarza pokonali Patryk Krumrey, Hubert Wenikajtys i ponownie Walczak. W międzyczasie gola dla czarnkowian strzelił Marek Koczorowski. Ostatecznie Leśnik wygrał z Notecią 6:2. Z wysokiego zwycięstwa cieszyli się także w Damasławku. Tamtejszy Sokół pewnie pokonał Polonię Jastrowie 5:0 po dwóch bramkach Łukasza Kaczmarka oraz trafieniach Remigiusza Łuszczyńskiego, Radosława Rakowicza i Przemysława Łukaszewicza.

Niespodziankę sprawiła Wenus Jędrzejewo. Beniaminek zremisował przed własną publicznością ze Spartą Złotów 1:1. Gospodarze prowadzili po bramce Bartosza Marcinkowskiego. W doliczonym czasie gry remis dla złotowian uratował Patryk Lach. Drugi z beniaminków, Stella Białośliwie wywiózł cenny punkt z Gołańczy. Podopieczni Zbigniewa Krzoski zremisowali 2:2 z miejscowym Zamkiem. Gole dla przyjezdnych strzelili Krzysztof Kania i Krzysztof Mrozek. Dla „Zamkowych” trafili Kacper Wierzbicki i w doliczonym czasie gry Tomasz Krysiński. Drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli zawodnicy Włókniarza Okonek. Tym razem pokonali Polonię Chodzież 2:1. Gole strzelili Szymon Płochocki i Marcin Bednarek. Dla gości z Chodzieży trafił Michał Bentkowski. Z powodu złego stanu boiska nie odbył się mecz pomiędzy Radwanem Lubasz, a Orłem Osiek nad Notecią. Nowy termin tego meczu to 19 listopada, godz. 12:00.