Aktualności OZPN Piła

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

Klasa Okręgowa: 30 goli w 3 meczach

W miniony weekend kibice drużyn występujących w Klasie Okręgowej nie mogli narzekać na brak goli.

Aż na trzech stadionach strzelono łącznie 30 bramek. Rozpoczynamy od wizyty w Okonku. Miejscowy Włókniarz przegrał 2:8 ze Zjednoczonymi Kaczory. Hat-tricka w zespole gości strzelił Paweł Kędziora, a dwa trafienia z rzutów karnych zaliczył Filip Panek. Na listę strzelców wpisali się również Artur Olenderek, Dominik Kluk i Paweł Wachowiak. Było to piętnaste zwycięstwo „Kaczek” w obecnej kampanii. Nie wiodło się najlepiej w ostatnim czasie drużynie Sokoła Szamocin. Zespół Włodzimierza Małachowskiego nie wygrał w pięciu ostatnich meczach. Przełamanie nastąpiło w starciu z Sokołem Damasławek i było bardzo efektowne. Gospodarze wygrali 7:3, a ich bohaterem został strzelec hat-tricka, Jakub Szołdra. Na listę strzelców wpisali się także Kamil Wojtecki (dwa gole), Kamil Zalewski i Robert Makowski. Dla zespołu z Damasławka bramki zdobyli Mateusz Różak, Kamil Juszczak i Tomasz Błaszczyk. W Białośliwiu Hubert Czarnota poprowadził gospodarzy do zwycięstwa 6:4 z Orłem Pęckowo. Zawodnik Stelli zdobył w tym meczu cztery bramki. Do siatki trafili także Arkadiusz Kania i Mateusz Kajetanowski. Dla pęckowian hat-tricka zaliczył Bartosz Andrzejak, a jednego gola dorzucił Filip Soboń.

Zwycięski rekord śrubuje Noteć Czarnków, która od dłuższego czasu ma zapewniony awans do Ligi Międzyokręgowej. Tym razem czarnkowianie pokonali Wenus Jędrzejewo po golu Karola Gregorka. Było to 25 zwycięstwo z rzędu. W walce o utrzymanie nie składa broni Polonia Jastrowie. Poloniści otrzymali ostatnio walkower na swoją korzyść za mecz z Polonią Chodzież. W minionej kolejce zremisowali u siebie z wiceliderem z Wapna 2:2. Unia prowadziła już 2:0 po golach Dawida Jelińskiego i Kamila Barkowskiego. Kontaktową bramkę dla gospodarzy strzelił Radosław Chiliński. W doliczonym czasie gry gola na wagę cennego remisu zdobył Łukasz Kazberuk. Poloniści zajmują obecnie 13. miejsce w tabeli z przewagą 4 punktów nad Wenus Jędrzejewo. Komplikuje się sytuacja Kłosa Budzyń. Przedostatnia ekipa w ligowej stawce przegrała z Notecią Rosko 1:4. Honorową bramkę dla Kłosa strzelił Kacper Gomulec. Po stronie „różan” dwukrotnie do siatki trafił Dawid Werda, po jednym golu zdobyli Sebastian Maślanka i Marek Redlarski. Po trzech porażkach z rzędu przełamała się Tarnovia Tarnówka. Po dwóch golach Patryka Stawiszyńskiego tarnowianie pokonali u siebie Fortunę Wieleń 2:0. Z kolei w Lubaszu miejscowy Radwan dzięki trafieniu Macieja Budaja pokonał 1:0 Polonię Chodzież.


Noteć Czarnków – Wenus Jędrzejewo 1:0

Bramka: Karol Gregorek 51′.

Polonia Jastrowie – Unia Wapno 2:2
Bramki: Radosław Chiliński 71′, Łukasz Kazberuk 90’+2 – Dawid Jeliński 8′, Kamil Barkowski 65′.

Włókniarz Okonek – Zjednoczeni Kaczory 2:8
Bramki: nieznany – Paweł Kędziora 3, Filip Panek 2, Artur Olenderek, Dominik Kluk, Paweł Wachowiak.

Kłos Budzyń – Noteć Rosko 1:4
Bramki: Kacper Gomulec 69′ – Dawid Werda 18′, 90’+1, Sebastian Maślanka 51′, Marek Redlarski 56′.

Sokół Szamocin – Sokół Damasławek 7:3
Bramki: Jakub Szołdra 7′, 24′, 40′, Kamil Wojtecki 12′, 20′, Kamil Zalewski 41′, Robert Makowski 65′ – Mateusz Różak 34′, Kamil Juszczak 78′, Tomasz Błaszczyk 89′.

Tarnovia Tarnówka – Fortuna Wieleń 2:0
Bramki: Patryk Stawiszyński 71′, 85′.

Radwan Lubasz – Polonia Chodzież 1:0
Bramka: Maciej Budaj 80′.

Stella Białośliwie – Orzeł Pęckowo 6:4
Bramki: Hubert Czarnota 3′, 26′, 29′, 47′, Arkadiusz Kania 62′, Mateusz Kajetanowski 85′ – Bartosz Andrzejak 15′, 67′, 69′, Filip Soboń 60′.

Tabela Klasy Okręgowej na Łączy Nas Piłka (KLIK!)