Aktualności OZPN Piła

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

IV liga: Sześć bramek w derbach

Za nami kolejny piłkarski weekend na boiskach IV ligi.

Emocjonujace derby okręgu zobaczyli kibice w Szydłowie. Miejscowa Iskra zmierzyła się z GLKS Wysoka. Zespół Mirosława Bani i Piotra Sochackiego w ciągu trzech minut objął dwubramkowe prowadzenie. Na listę strzelców wpisali się Artur Kwiatkowski i Mateusz Górny. Tuż po przerwie przyjezdni złapali kontakt po trafieniu Sylwestra Powalisza. Ten sam zawodnik pięć minut później doprowadził do remisu. Szydłowianie ponownie objęli prowadzenie w siedemdziesiątej pierwszej minucie za sprawą Kwiatkowskiego, który strzelił swoją drugą bramkę. Goście z Wysokiej walczyli do końca o korzystny wynik. Gola na wagę remisu strzelił Kamil Łochowicz.

Nienajlepsze nastroje w Trzciance. Miejscowy Lubuszanin przegrał z Wartą Międzychó 2:4. Goście do przerwy prowadzili trzema bramkami. Wszystkie strzelili w zaledwie cztery ostatnie minuty pierwszej połowy. Po przerwie podopieczni Jarosława Feciucha zaczęli odrabiać straty. Najpierw do siatki trafił Paweł Wicher, a kilkanaście minut później kontaktowego gola strzelił Krystian Feciuch. Goście z Międzychodu przypieczętowali zwycięstwo w doliczonym czasie gry. Dla gospodarzy była to druga porażka z rzędu.

Po dwóch porażkach przełamała się wągrowiecka Nielba. Żółto-czarni pewnie pokonali Orły Pniewy 5:0. Hat-trickiem popisał się Jakub Kubiński. Na listę strzelców wpisali się również Adrian Marchel i Rafał Leśniewski. Po raz kolejny wyższość rywali musiała uznać Pogoń Łobżenica. Tym razem zespół z Łobżenicy przegrał na wyjeździe z Tarnovią Tarnowo Podgórne aż 0:6 i nadal zamyka ligową tabelę. Z powodu złego stanu boiska nie odbył się wyjazdowy mecz Wełny Skoki z Kotwicą Kórnik. Nowy termin to 11 października (środa), godzina 16:00.