Aktualności OZPN Piła

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

IV liga: Niespodzianka w Kole

Za Nami 21. kolejka rozgrywek IV ligi z udziałem trzech klubów z Naszego Okręgu.

Prowadzący w ligowej tabeli Lubuszanin Trzcianka udał się na wyjazdowy mecz do Koła. Miejscowa Olimpia to przysłowiowa „czerwona latarnia” rozgrywek. Przed sobotnim meczem gospodarze mieli na swoim koncie zaledwie pięć zdobytych punktów. Teoretycznie nie trudno było wskazać faworyta. Jednak to miejscowi zaczęli mecz od mocnego uderzenia. W drugiej minucie Bartosz Kowalski wykorzystał rzut karny. Podopieczni Jarosława Feciucha przed przerwą doprowadzili do remisu. Do siatki trafił Paweł Iwanicki, które wykorzystał podanie od Dariusza Jurackiego. „Lubu” do samego końca walczył o zwycięskiego gola. W doliczonym czasie gry zespół z Trzcianki zdobył gola. Jednak nie został on uznany przez arbitra i mecz zakończył się rezultatem 1:1. Wpadkę lidera wykorzystała Nielba Wągrowiec, która w najciekawszym meczu minionej kolejki pokonała Pogoń Nowe Skalmierzyce 2:0. Podopieczni Przemysława Arendta i Radosława Kołackiego zdobyli zwycięskie bramki w końcówce meczu. Najpierw bramkarza gości pokonał Tomasz Bzdęga. Chwilę później wygraną przypieczętował Jakub Kubiński. W najbliższą sobotę czeka nas hit rundy wiosennej, starcie Lubuszanina i Nielby na stadionie w Trzciance, które będzie decydujące w walce o awans. Bez zdobyczy punktowej tym razem beniaminek ze Śmiłowa. Orkan prowadzony przez Tomasza Miedzińskiego przegrał u siebie z Ostrovią 1:3. Wynik meczu w drugiej minucie otworzył Mateusz Sobczak. Osiem minut później gospodarze cieszyli się z wyrównania. Bramkarza pokonał Adrian Mikołajczak. W końcówce meczu skuteczniejsi byli rywale, a do siatki trafiali Damian Błaszczyk i Tomasz Kempiński.

Olimpia Koło – Lubuszanin Trzcianka 1:1
Bramki: Bartosz Kowalski 2′ karny – Paweł Iwanicki 44′.

Nielba Wągrowiec – Pogoń Nowe Skalmierzyce 2:0
Bramki: Tomasz Bzdęga 79′, Jakub Kubiński 80′.

Farmutil Orkan Śmiłowo – Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 1:3
Bramki: Adrian Mikołajczak 10′ –  Mateusz Sobczak 2′, Damian Błaszczyk 74′, Tomasz Kempiński 86′.

Tabela IV ligi na Łączy Nas Piłka (KLIK!)