Aktualności OZPN Piła

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

IV liga: Nielba bliżej celu

Podsumowania weekendowych zmagań rozpoczynamy od wizyty na czwartoligowych boiskach. (Foto: Facebook Krobianka Krobia)

Nielba Wągrowiec prowadzona przez Przemysława Arendta i Radosława Kołackiego jest coraz bliżej awansu do III ligi. Żółto-czarni wywieźli komplet punktów z Krobi. Do przerwy wągrowczanie prowadzili po golu Mateusza Rozmarynowskiego. W siedemdziesiątej szóstej minucie miejscowego bramkarza pokonał Rafał Leśniewski. Trzy minuty później kontaktowego gola strzelił Miłosz Urbański. Po trzech minutach trzeciego gola dla nielbistów zdobył Jakub Kubiński. Rozmiary porażki zmniejszył Aleksander Woźniak. Ostatecznie Nielba wygrała 3:2 i utrzymuje przewagę sześciu punktów nad Lubuszaninem Trzcianka. Do zakończenia sezonu pozostają trzy kolejki. Wspomniany zespół z Trzcianki nie składa jednak broni. W weekend podopieczni Jarosława Feciucha podejmowali u siebie walczącą o utrzymanie Wartę Międzychód. Do przerwy zanosiło się na niespodziankę. Warciarze prowadzili po golu Jarosława Krysiaka. Po zmianie stron gospodarze szybko odwrócili losy meczu na swoją korzyść. Tuż po wznowieniu gry do siatki trafił Radosław Barabasz. Pięć minut później zwycięstwo 2:1 przypieczętował Mateusz Bany. Zakończyła się seria trzech meczów bez porażki Orkanu Śmiłowo. Zespół, którego trenerem jest Tomasz Miedziński musiał uznać wyższość KS Opatówek przegrywając 1:2. Przyjezdni do przerwy strzelili dwa gole. W drugiej połowie śmiłowianie sforsowali defensywę „Kosy”. Na listę strzelców wpisał się Damian Buczek. Nie udało się jednak doprowadzić do remisu i trzy punkty pojechały do Opatówka.

Fotorelacja z meczu Pinsel-Peter Krobianka Krobia – Nielba Wągrowiec 2:3 (Foto: Facebook Krobianka Krobia)

Fotorelacja z meczu Lubuszanin Trzcianka – Warta Międzychód 2:1 (Foto: lubuszanin.futbolowo.pl)

Pinsel-Peter Krobianka Krobia – Nielba Wągrowiec 2:3
Bramki: Miłosz Urbański 79′, Aleksander Woźniak 87′ – Mateusz Rozmarynowski 21′, Rafał Leśniewski 76′, Jakub Kubiński 81′.

Lubuszanin Trzcianka – Warta Międzychód 2:1
Bramki: Radosław Barabasz 47′, Mateusz Bany 52′ – Jarosław Krysiak 37′.

Orkan Śmiłowo – KS Opatówek 1:2
Bramki: Damian Buczek 60′ – Stayko Stoychev 7′, Kacper Rybka 34′.

Tabela IV ligi na Łączy Nas Piłka (KLIK!)