Aktualności OZPN Piła

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

IV liga: Jeden punkt do awansu

Nasze podsumowania rozpoczynamy od wizyty na boiskach IV ligi, gdzie rywalizują trzy zespoły z Naszego Okręgu.
Do rozegrania pozostają już tylko dwie kolejki. Wągrowiecka Nielba potrzebuje zaledwie jeden punkt w najbliższych dwóch meczach, żeby świętować awans do III ligi. W weekend podopieczni Przemysława Arendta i Radosława Kołackiego wygrali z Polonią Leszno aż 5:1. Wynik już w drugiej minucie otworzył Mateusz Rocławski. Przed przerwą dwukrotnie do siatki trafił Jakub Kubiński. Po zmianie stron przyjezdni zdobyli honorowego gola. Strzelił go Łukasz Bugzel. Nielbiści odpowiedzieli trafieniami Rafała Leśniewskiego i Mateusza Piechowiaka. Komplet punktów wywalczył także wicelider z Trzcianki. Lubuszanin wygrał w Trzemesznie ze Zjednoczonymi 2:1. Do przerwy kibice nie zobaczyli bramek. Po zmianie stron niespodziewanie miejscowi objęli prowadzenie. Bramkarza gości pokonał Piotr Mroziński. Zespół prowadzony przez Jarosława Feciucha potrzebował zaledwie dwóch minut na odwrócenie wyniku na swoją korzyść. Najpierw w siedemdziesiątej piątej minucie wyrównał Paweł Wicher. Dwie minuty później zwycięskiego gola strzelił Iworyjczyk, Orlande Kpassa. Bez punktów z Ostrowa Wielkopolskiego wrócił Orkan Śmiłowo. Zespół Tomasza Miedzińskiego przegrał z tamtejszą Centrą 0:3. Dla rywali gole zdobyli Jakub Michalski, Tomasz Adamczyk i Szymon Kucharski.

Tabela IV ligi na Łączy Nas Piłka (KLIK!)

Nielba Wągrowiec – Stainer Polonia Leszno 5:1
Bramki: Mateusz Rocławski 2′, Jakub Kubiński 20′, 29′, Rafał Leśniewski 54′, Mateusz Piechowiak 58′ – Łukasz Bugzel 50′.

Zjednoczeni Trzemeszno – Lubuszanin Trzcianka 1:2
Bramki: Piotr Mroziński 53′ – Paweł Wicher 75′, Orlande Kpassa 77′.

Centra 1946 Ostrów Wlkp. – Orkan Śmiłowo 3:0
Bramki: Jakub Michalski 47′, Tomasz Adamczyk 57′, Szymon Kucharski 81′.