Aktualności OZPN Piła

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

IV liga: Efektowne zakończenie sezonu

Za Nami ostatnia kolejka zmagań na czwartoligowych boiskach. Sezon 2018/2019 można zaliczyć do w pełni udanych. (Foto: Marek Świdrak/oknonawagrowiec.pl)

Nielba Wągrowiec, która w miniony czwartek wywalczyła awans do III ligi kończyła sezon meczem u siebie z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Zespół Przemysława Arendta i Radosława Kołackiego chciał przypieczętować sukces zwycięstwem. Spora grupa kibiców, która wybrała się na wągrowiecki stadion nie ma czego żałować. Gospodarze urządzili sobie kanonadę strzelecką zdobywając dziesięć bramek, a tracąc jedną. Rafał Leśniewski i Michał Steinke ustrzelili po hat-tricku. Dwukrotnie bramkarza gości pokonał Mateusz Piechowiak. Do siatki trafili również Jacek Figaszewski i Jakub Kubiński. Honorową bramkę dla gości zdobył Tomasz Graczyk. Żółto-czarni wygrali 10:1 i tym samym efektownie przypieczętowali awans. Warto dodać, że dzięki tak wysokiej wygranej zespół przekroczył magiczną barierę stu zdobytych bramek w sezonie. Po zakończeniu meczu podziękowania i drobne upominki zawodnikom wręczył Burmistrz Wągrowca, Jarosław Berendt.

Na drugim miejscu sezon zakończył Lubuszanin Trzcianka. Zespół Jarosława Feciucha pokonał na wyjeździe Sokół Pniewy 5:1. Do przerwy goście prowadzili po golu Radosława Barabasza. Po zmianie stron miejscowi, którzy walczyli o pozostanie w gronie czwartoligowców doprowadzili do remisu po strzale Marcina Chorzępy. Ostatnie słowo należało do zawodników „Lubu”. Na listę strzelców wpisali się Jakub Czapliński, Orlande Kpassa, Kacper Grygier i Mikołaj Łuczak. W pierwszej dziesiątce, a dokładnie na ósmym miejscu sezon zakończył beniaminek ze Śmiłowa. Orkan prowadzony przez Tomasza Miedzińskiego zmierzył się u siebie z Krobianką Krobia. Gospodarze zwyciężyli 5:1, a ich bohaterem został Jędrzej Wiśniewski, który zdobył cztery gole. Jedno trafienie dorzucił Kamil Magdziarz. Rozmiary porażki zmniejszył Aleksander Woźniak.

Fotorelacja z meczu Nielba Wągrowiec – Tarnovia Tarnowo Podgórne 10:1 (Foto: Marek Świdrak/oknonawagrowiec.pl)

Nielba Wągrowiec – Tarnovia Tarnowo Podgórne 10:1
Bramki: Mateusz Piechowiak 13′, 57′, Rafał Leśniewski 22′, 25′, 90′, Michał Steinke 51′, 70′, 85′, Jacek Figaszewski 61′, Jakub Kubiński 65′ – Tomasz Graczyk 59′.

Sokół Pniewy – Lubuszanin Trzcianka 1:5
Bramki: Marcin Chorzępa 64′ – Radosław Barabasz 10′, Jakub Czapliński 70′, Orlande Kpassa 77′, Kacper Grygier 84′, Mikołaj Łuczak 86′.

Orkan Śmiłowo – Krobianka Krobia 5:1
Bramki: Kamil Magdziarz 9′, Jędrzej Wiśniewski 29′, 33′, 40′, 50′ – Aleksander Woźniak 66′.

Tabela IV Ligi na Łączy Nas Piłka (KLIK!)