Aktualności OZPN Piła

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

IV liga: Nielba ucieka Lubuszaninowi

Na początku tygodnia rozpoczynamy przegląd boiskowych wydarzeń od zmagań IV ligi. (Foto: Marcin Kotowski)

Nielba Wągrowiec umacnia się na czele czwartoligowej stawki. Podopieczni Przemysława Arendta i Radosława Kołackiego wykorzystali potknięcie Lubuszanina Trzcianka, który zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Obrą Kościan. Nielbiści pokonali w Kórniku miejscową Kotwicę 3:1. Po siedmiu minutach gospodarze objęli prowadzenie. Bramkarza gości pokonał Patryk Bordych. Kilkanaście minut później wyrównał Jakub Kubiński. Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik wyprowadził żółto-czarnych na prowadzenie. Zwycięstwo przypieczętował po przerwie Tomasz Bzdęga. Przewagą wągrowczan nad drużyną z Trzcianki prowadzoną przez Jarosława Feciucha wynosi obecnie cztery punkty. Zwycięska seria Orkanu Śmiłowo zakończona na czterech meczach. Zespół Tomasza Miedzińskiego przegrał minimalnie na własnym terenie z Unią Swarzędz 0:1. Jedynego gola z rzutu karnego strzelił Tomasz Neumann.

Kotwica Kórnik – Nielba Wągrowiec 1:3
Bramki: Patryk Bordych 7′ – Jakub Kubiński 29′, 43′, Tomasz Bzdęga 65′.

Obra Kościan – Lubuszanin Trzcianka 0:0

Orkan Śmiłowo – Unia Swarzędz 0:1
Bramka: Tomasz Neumann 75′ karny.

Tabela IV ligi na Łączy Nas Piłka (KLIK!)