Aktualności OZPN Piła

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

Iskra Krajenka partnerem Akademii Pogoni Szczecin

Występująca w rozgrywkach pilskiej A Klasy gr. 1, Iskra Krajenka została partnerem Projektu „Pogoń to Wy!” realizowanego przez Akademię Pogoni Szczecin. 

Projekt „Pogoń to Wy!” poszerzył się o kolejnego Partnera. Do granatowo – bordowej rodziny dołączył właśnie LZS Iskra Krajenka. – Cieszymy się, że możemy współpracować z klubem z Ekstraklasy. Dla nas to duże wydarzenie. Jestem przekonany, że ta współpraca przyniesie nam wiele korzyści – mówi prezes Iskry, Łukasz Tesmann

Pomysł kooperacji między obu klubami narodził się latem tego roku. Pretekstem do podpisania umowy partnerskiej stał się transfer Gracjana Hyla – wychowanka Iskry, który od tego sezonu trenuje w pod okiem trenerów Patryka Dąbrowskiego i Roberta Skoka w zespole trampkarzy młodszych Pogoni. – Gracjan to nasza pierwsza perełka. Wyróżniał się w naszym okręgu, więc podjęliśmy decyzję, żeby znaleźć dla niego większy klub, w którym nadal będzie się mógł rozwijać. Pierwszym pomysłem był Lech Poznań, ale posłuchałem kilku mądrych ludzi, którzy odradzali mi tamtejszą Akademię. Miałem również propozycję z Arki Gdynia, ale dzięki pomocy wiceprezesa WZPN – Adama Lubońskiego – udało nam się nawiązać kontakt z Pogonią. Gracjan pojechał na testy i po pierwszym treningu został przyjęty do zespołu – wspomina prezes Tesmann. – Trzymamy kciuki, żeby mu się powiodło i by godnie reprezentował nasz klub w Szczecinie – dodaje.

Przejście Gracjana Hyla do Pogoni stało się przyczynkiem do zawiązania szerszej współpracy. Od dzisiaj działacze, trenerzy i zawodnicy Iskry Krajenka będą mogli korzystać z pełnej oferty, jaką daje uczestnictwo w projekcie „Pogoń to Wy!”. – Bardzo się cieszymy, że możemy współpracować z klubem z Ekstraklasy. Dla nas to duże wydarzenie. Widzimy dla siebie wiele korzyści, związanych przede wszystkim z rozwojem trenerów, którzy mogą uczestniczyć w stażach i konferencjach organizowanych przez Pogoń. Najwięcej zyskać mogą natomiast nasi wychowankowie, dla których otwiera się droga do gry na profesjonalnym poziomie – mówi prezes Iskry.

Radości z podpisanej umowy nie kryją również przedstawiciele Dumy Pomorza. – Jestem niezwykle usatysfakcjonowany, że będziemy mieli okazję współpracować. Przykład Gracjana pokazuje, że klub z Krajenki – choć młody – intensywnie się rozwija i stawia na szkolenie młodzieży. Wierzę, że teraz – gdy będą mogli korzystać z naszej wiedzy i doświadczenia – jakość pracy jeszcze się podniesie – mówi prezes honorowy Akademii Pogoni, koordynator projektu „Pogoń to Wy!”, Kazimierz Biela.

Podpisując umowę z Iskrą Krajenka projekt „Pogoń to Wy!” po raz kolejny przekroczył granice Pomorza Zachodniego. Wcześniej do współpracy z Pogonią Szczecin przystąpiły również m.in. Błękitni Inowrocław, Sparta Złotów, Chemik Bydgoszcz czy AP Brzeg Dolny. – Cieszymy się, że nasz projekt zyskuje pozytywny odzew wśród klubów z całej Polski. Zapraszamy do współpracy wszystkie kluby, które stawiają na rozwój młodzieży i którym na sercu leży rozwój wychowanków – podsumowuje prezes Biela.

Tekst i foto: https://akademia.pogonszczecin.pl/