Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

B Klasa: Piłkarska jesień zbliża się do końca

Ostatnie podsumowanie dotyczy rozgrywek pilskiej B Klasy, gdzie do końca piłkarskiej jesieni pozostają cztery kolejki. (Foto: Legion Krępsko Facebook).

Grupa 1

Po wygranej w ostatniej kolejce wiatr w żagle złapał zespół z Krępska. Tym razem Legion zremisował u siebie z Koroną Dębno 1:1. Do przerwy miejscowi prowadzili po trafieniu Dawida Hermana. Korona zdołała wyrównać w ostatnim kwadransie meczu. Do siatki trafił Adam Łabich. Na czele tabeli bez zmian KP Piła. Tym razem pilanie wygrali na wyjeździe z Piastem Głubczyn 6:1. Po trzydziestu trzech minutach przyjezdni prowadzili 4:0. Dwukrotnie do siatki trafił grający trener, Paweł Nawrocki i Mariusz Januzik.W trzydziestej piątej minucie gola dla Piasta zdobył Maciej Chromiec. Po przerwie pilski zespół przypieczętował zwycięstwo po golach Roberta Grenia i Karola Dery. Lider tabeli po tej wygranej ma trzy punkty przewagi nad ekipą z Brzeźnicy, która wygrała swój mecz w Lipce. Już w drugiej minucie gola dla Korony strzelił Dariusz Małecki. Po piętnastu minutach na 2:0 podwyższył Adam Kołodziejak. Jeszcze przed przerwą swojego drugiego gola strzelił Dariusz Małecki. Gospodarze ruszyli do ataku po przerwie. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy bramkarza Korony pokonał Rafał Cichoń. W sześćdziesiątej drugiej minucie kontaktową bramkę zdobył Krzysztof Redzimski. Jednak wynik nie uległ zmianie i ekipa z Brzeźnicy zwyciężyła 3:2.

GTS Lipka – Korona Brzeźnica 2:3
Bramki
: Rafał Cichoń 47’, Krzysztof Redzimski 62’ – Dariusz Małecki 2’, 36’, Adam Kołodziejak 15’.

Legion Krępsko – Korona Dębno 1:1
Bramki: Dawid Herman 8’ – Adam Łabich 75’.

Piast Głubczyn – KP Piła 1:6
Bramki: Maciej Chromiec 35’ – Paweł Nawrocki 23’, 29’, Mariusz Januzik 28’, 33’, Robert Greń 51’, Karol Dera 64’.

Tabela B Klasy gr. 1 na Łączy Nas Piłka! (KLIK!)

Grupa 2
Na boiskach drugiej grupy zakończyła się seria sześciu zwycięstw z rzędu Błyskawicy Bronisławki. Lider tabeli przegrał u siebie z rezerwami Noteci Czarnków 0:3. Na listę strzelców wpisali się Daniel Dytkiewicz, Patryk Grzybowski i Maciej Kubiak. Potknięcie zespołu z Bronisławek wykorzystali Błękitni pokonując ekipę z Wrzeszczyny 2:0. W dwudziestej trzeciej minucie do siatki trafił Michał Kolasa. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Przemysław Fręśko. Po tej wygranej zespół z Kuźnicy Czarnkowskiej zrównał się punktami z Błyskawicą. Obydwie ekipy mają po osiemnaście punktów. Z kolei starcie rezerw Orła Pęckowo z Drawą Krzyż zakończyło się bezbramkowym remisem.

Błyskawica Bronisławki – Noteć II Czarnków 0:3
Bramki: Daniel Dytkiewicz 7’, Patryk Grzybowski 75’, Maciej Kubiak 85’.

Orzeł II Pęckowo – Drawa Krzyż 0:0

Błękitni Kuźnica Czarnkowska – Tarzani Wrzeszczyna 2:0
Bramki: Michał Kolasa 23’, Przemysław Fręśko 90’+4.

Tabela B Klasy gr. 2 na Łączy Nas Piłka (KLIK!)