Aktualności OZPN Piła

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

B Klasa: Nowy lider grupy pierwszej

Zaglądamy na boiska B Klasy. Jak wygląda sytuacja w dwóch grupach?

Pauzę rezerw Iskry Szydłowo wykorzystali Leśni Zawada. Dzięki wygranej 8:1 z Koroną Dębno zespół z Zawady wskoczył na fotel lidera. Łupem bramkowym podzielili się Martin Kotecki (hat-trick), Patryk Markiewicz (dwa gole), Marcin Spiliszewski, Marcin Nowiak i Kamil Szymanek. Honorową bramkę dla przyjezdnych zdobył Mateusz Stefaniak. Dla Leśnych było to piąte zwycięstwo z rzędu w tym sezonie. Z kompletu punktów cieszyli się także zawodnicy z Lipki, którzy pokonali 3:0 Piast Głubczyn. Czwarte zwycięstwo w sezonie odniósł ZKS Zelgniewo wygrywając 2:0 z Legionem Krępsko. Gole strzelili Karol Rój i Tomasz Wypchło. Pięć bramek zobaczyli kibice w Brzeźnicy. Miejscowa Korona zmierzyła się z Błyskawicą Bronisławki. Miejscowi objęli prowadzenie po bramce Daniela Borowicza. Goście z Bronisławek wyrównali za sprawą gola Rafała Donizaka. W dwudziestej minucie gospodarze strzelili drugą bramkę. Na listę strzelców wpisał się Leszek Karbanowicz. Dziesięć minut później wyrównał Robert Rehbein. Po przerwie zwycięskiego gola dla Błyskawicy strzelił Kamil Dulas.

Na boiskach grupy drugiej nie do zatrzymania jest Golnica Ryczywół. Tym razem lider tabeli wygrał 3:1 z Drawą Krzyż Wlkp., która zamyka ligową tabelę. Na listę strzelców wpisali się Marek Musielak, Krystian Krystkowiak i Krzysztof Cieciura. Dla przyjezdnych trafił Paweł Różański. Pierwsze zwycięstwo zanotowały rezerwy Orła Pęckowo, które po golach Damiana Bilskiego i Martina Łacaka pokonały 2:0 drużynę z Wrzeszczyny. Nawięcej bramek strzelono w Rosku. Drugi zespół Noteci musiał uznać wyższość Błękitnych Kuźnica Czarnkowska. Bohaterem po stronie gości został Marek Hundt, który ustrzelił hat-tricka. Jedno trafienie zanotował Krzysztof Kolasa. Dla „Różan” bramki zdobyli Krzysztof Bąk i Artur Adamczak. Natomiast skromne zwycięstwo 1:0 z Orłem Gulcz zanotowała Victoria Miały. Zwycięskiego gola strzelił Maciej Soloch.