Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

B Klasa: Mecz na szczycie dla KP Piła

Ostatnia część weekendowych podsumowań przenosi Nas na boiska pilskiej B Klasy.

Grupa 1
Mecz na szczycie rozegrano w Pile. Lider tabeli, miejscowy Klub Piłkarski zmierzył się z wiceliderem, Koroną Brzeźnica. Już w piątej minucie wynik meczu otworzył Michał Szpener. Prowadzenie podwyższył Jarosław Kisiel, a kilka minut na 3:0 trafił Kacper Dybziński. W drugiej połowie podopieczni Pawła Nawrota przypieczętowali zwycięstwo. Do siatki trafili Łukasz Ograbek, po raz drugi Kacper Dybziński i Arkadiusz Rozum, który ustalił wynik na 6:0. Po tej wygranej pilanie mają cztery punkty przewagi nad ekipą z Brzeźnicy. Trzy punkty z Zelgniewa wywiozła Korona Dębno, która pokonała miejscowy ZKS 2:0 po golach Macieja Piszczka i Adama Dahlke. Z kolei gol Tomasza Lemańskiego zadecydował o zwycięstwie Piasta Głubczyn z Legionem Krępsko.

KP Piła – Korona Brzeźnica 6:0
Bramki: Michał Szpener 5’, Jarosław Kisiel 20’, Kacper Dybziński 27’, 85’,  Łukasz Ograbek 77’, Arkadiusz Rozum 88’.

ZKS Zelgniewo – Korona Dębno 0:2
Bramki: Maciej Piszczek 45’, Adam Dahlke 65’.

Piast Głubczyn – Legion Krępsko 1:0
Bramka: Tomasz Lemański 55’.

Tabela B Klasy gr. 1 na Łączy Nas Piłka! (KLIK!)

Grupa 2
Małą niespodziankę w drugiej grupie sprawiły rezerwy Noteci Rosko. “Różanie pokonali lidera, Błyskawicę Bronisławki 4:2. Wynik meczu otworzył w drugiej minucie Artur Adamczak. Goście wyrównali przed przerwą za sprawą Błażeja Betańskiego. Po zmianie stron kolejne ciosy zadali gospodarze. Najpierw Noteć objęła prowadzenie po golu Marka Helaka. W kolejnych minutach do siatki trafili Artur Adamczak (drugi gol) i Krzysztof Bak. Rozmiary porażki zmniejszył Błażej Betański strzelając swoją drugą bramkę. Błyskawica mimo porażki nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Przewagą nad drugą ekipą z Kuźnicy Czarnkowskiej to dwa punkty. Wspomniany zespół Błękitnych pewnie pokonał na własnym terenie Orła II Pęckowo 7:1. Łupem bramkowym podzielili się: Przemysław Fręśko (dwa gole), Arkadiusz Towpik (dwa gole), Mateusz Puchała, Błażej Priske i Krzysztof Kolasa. Honorową bramkę dla przyjezdnych strzelił Jakub Krystek. Zwycięstwo zanotowali także Tarzani Wrzeszczyna. wygrywając 3:0 z rezerwami Noteci Czarnków. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Karol Heyer, a jedną Bartosz Kajpust.

Błękitni Kuźnica Czarnkowska – Orzeł II Pęckowo 7:1
Bramki: Przemysław Fręśko 37’, 77’, Arkadiusz Towpik 45’, 58’, Mateusz Puchała 49’, Błażej Priske 67’, Krzysztof Kolasa 83’ – Jakub Krystek 75’.

Noteć II Rosko – Błyskawica Bronisławki 4:2
Bramki: Artur Adamczak 2’, 69’, Marek Helak 55’, Krzysztof Bak 75’ – Błażej Betański 41’, 77’.

Tarzani Wrzeszczyna – Noteć II Czarnków 3:0
Bramki: Karol Heyer 20’, 72’, Bartosz Kajpust 74’.

Tabela B Klasy gr. 2 na Łączy Nas Piłka (KLIK!)