Aktualności OZPN Piła

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

B Klasa: Awans KP Piła i Drawy Krzyż

Ostatnia część Naszych podsumowań zabierze Nas na boiska B Klasy. 
Poznaliśmy pierwszą drużynę, która w nowym sezonie zagra w A Klasie. Jest to KP Piła, który przypieczętował awans zwycięstwem 5:0 z ZKS Zelgniewo. Gospodarzy do wygranej poprowadził Kacper Dybziński, który strzelił cztery gole. Jedno trafienie zanotował Damian Pachimowicz. Aż dziesięć bramek zobaczyli kibice w Lipce. Miejscowi nie dali szans Legionowi Krępsko wygrywając 7:3. Na listę strzelców wpisali się Krzysztof Redzimski (strzelec hat-tricka), Marcin Marzec, Krystian Zaborowski, Paweł Orzechowski i Marcin Wcisło. Dla ekipy gości trafiali Patryk Kowalski, Mateusz Grzelak i Patryk Kowalski. Serię meczów bez porażki kontynuuje Korona Brzeźnica. Tym razem zespół pokonał Piasta Głubczyn 4:1 po golach Adama Kołodziejaka, Roberta Kozłowskiego, Przemysława Kowalczyka i Daniela Kubiaka. Dla Piasta honorową bramkę zdobył Rafał Stanek. Był to czwarty mecz w którym Korona nie zeszła z boiska pokonana.

 

GTS Lipka – Legion Krępsko 7:3
Bramki: Marcin Marzec 3′, Krystian Zaborowski 4′, Paweł Orzechowski 20′, Marcin Wcisło 47′, Krzysztof Redzimski 82′, 85′, 87′ – Patryk Kowalski 7′, Mateusz Grzelak 24′, Patryk Kowalski 60′.

Korona Brzeźnica – Piast Głubczyn 4:1
Bramki: Adam Kołodziejak 10′, Robert Kozłowski 30′, Przemysław Kowalczyk 60′ Daniel Kubiak 72′ – Rafał Stanek 6′.

KP Piła – ZKS Zelgniewo 5:0
Bramki: Kacper Dybziński 15′, 45′, 48′, 85′, Damian Pachimowicz 50′.

 

Tabela B Klasy gr. I na Łączy Nas Piłka (KLIK!)

Grupa 2
W drugiej grupie awans wywalczyła Drawa Krzyż Wlkp. Tym razem lider tabeli wygrał w Bronisławkach 3:0 po dwóch golach Bartosza Papaja i jednym Kamila Mrotka. Przewaga nad zajmującymi drugie miejsce w tabeli Błękitnymi Kuźnica Czarnkowska wynosi siedem punktów. Dodatkowo zespół z Krzyża otrzyma trzy punkty walkowerem za mecz w ostatniej kolejce. Tym samym Drawa rozpocznie kolejny sezon już na boiskach A Klasy. Krzysztof Bak poprowadził rezerwy Noteci Rosko do zwycięstwa 4:1 z ekipą Tarzani Wrzeszczyna. Zawodnik „różan” ustrzelił hat-tricka, a czwarty gol to samobójcze trafienie Daniela Śliwińskiego. Dla przyjezdnych jedyną bramkę zdobył Bartosz Kajpust.

 

Błyskawica Bronisławki – Drawa Krzyż Wlkp. 0:3
Bramki: Bartosz Papaj 42′, 80′, Kamil Mrotek 77′.

Noteć II Rosko – Tarzani Wrzeszczyna 4:1
Bramki: Krzysztof Bak 7, 36′, 81′, Daniel Śliwiński 26′ (samobójcza) – Bartosz Kajpust 40′.