Aktualności OZPN Piła

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

A Klasa: Wrócili do gry!

W sobotę 6 kwietnia po zimowej przerwie do rywalizacji powróciły Nasze drużyny na boiskach A Klasy. (Foto: Ewelina Heymann)

Grupa 1
Zespoły z pierwszego i drugiego miejsca dzielą zaledwie dwa punkty. Przewodząca ligowej stawce Noteć Dziembowo zainaugurowała wiosnę od wyjazdowego zwycięstwa 2:0 z Jednością Zakrzewo po golach Adriana Janochowskiego i Dawida Marciniaka. Z kolei Łobzonka Wyrzysk pokonała na wyjeździe Leśnych Zawada 4:1. Dwa gole strzelił grający trener, Waldemar Sobol. Po jednym Łukasz Bonzel i Dawid Wysocki. Dla gospodarzy jedyną bramkę zdobył Dominik Fąs. Jeden gol zadecydował o zwycięstwie rezerw Iskry Szydłowo w Miasteczku z tamtejszą Notecią. Strzelił go Damian Bączkowski. W Nieżychowie miejscowa Błyskawica podejmowała Sokoła Kościerzyn Wielki. Po pierwszej połowie gospodarze schodzili do szatni prowadząc po trafieniu Macieja Modraka. Po zmianie stron bramkarza Błyskawicy dwukrotnie pokonał Mateusz Nowacki. Zwycięstwo 3:1 przypieczętował Dariusz Dawidowicz. Z kolei starcie Zrywu Sypniewo z Iskrą Bądecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Fotorelacja z meczu Jedność Zakrzewo – Noteć Dziembowo 0:2 (Foto: Ewelina Heymann)

Pauza: Iskra Krajenka

Leśni Zawada – Łobzonka Wyrzysk 1:4
Bramki: Dominik Fąs 15′ – Łukasz Bonzel 2′, Waldemar Sobol 39′, 80′, Dawid Wysocki 86′.

Zryw Sypniewo – Iskra Bądecz 0:0

Błyskawica Nieżychowo – Sokół Kościerzyn Wielki 1:3
Bramki: Maciej Modrak 37′ – Mateusz Nowacki 74′, 81′, Dariusz Dawidowicz 86′.

Noteć Miasteczko – Iskra II Szydłowo (Skup Złomu Cichy) 0:1
Bramka: Damian Bączkowski 67′.

Jedność Zakrzewo – Noteć Dziembowo 0:2
Bramki: Adrian Janochowski 52′, Dawid Marciniak 78′.

Aktualna tabela A Klasy gr. 1 na Łączy Nas Piłka (KLIK!)

Grupa 2

Również w drugiej grupie pilskiej A Klasy dwie najlepsze drużyny dzielą zaledwie dwa punkty. Lider tabeli, Derby Stara Łubianka rozpoczął od wysokiego zwycięstwa 9:1 w Miałach. Fantastyczny mecz rozegrał Patryk Królak, który strzelił aż cztery gole. Warto dodać, że pięć asyst zanotował Sebastian Lenartowicz. Bramkarza gospodarzy pokonali także Adrian Pacyk, Gracjan Kowalski, Jakub Lewandowski, Sebastian Lenartowicz i Timothey Olufemi. Dla Victorii jedyną bramkę zdobył Kamil Żurek. Tym samym podopieczni Przemysława Zublewicza utrzymali przewagę dwóch „oczek” nad drużyną z Wyszyn. Wspomniana Iskra po golach Wojciecha Wylegały i Huberta Wenikajtys wywiozła komplet punktów z Młynkowa. W dobrych humorach po wiosennej inauguracji są zawodnicy Sokoła Mieścisko. Zespół Tomasza Jarzembowskiego pewnie pokonał Orła Gulcz 5:0. Dwukrotnie do siatki trafił Przemysław Łukaszewicz, a po jednym golu zanotowali Kamil Wojtkowiak, Marcin Kalusiński i Adam Matecki. Trzy punkty w meczu z Iskrą Runowo wywalczył Sokół Gębice. Po bramce Norberta Derwicha przyjezdni wygrali 1:0. W Trzciance miejscowy LZS zmierzył się z KS Leżenica. Po pięciu minutach przyjezdni objęli prowadzenie za sprawą gola strzelonego przez Rafała Niedbalskiego. Jeszcze przed przerwą wyrównał Łukasz Malewicz. Po przerwie do siatki trafiali zawodnicy z Leżenicy. Najpierw Mateusz Ćwiek, później ponownie Niedbalski, a zwycięstwo przypieczętował Kacper Tober. Gryf Zofiowo podejmował na własnym terenie Unię Ujście. Na pierwszego gola kibice czekali do pięćdziesiątej czwartej minuty. Bramkarz Unii skapitulował po strzale Huberta Skórki. Kilkanaście minut później wyrównał Sebastian Szycko i ostatecznie obydwie ekipy podzieliły się punktami.

Skrót meczu Victoria Miały – Derby Stara Łubianka 1:9

Iskra Runowo – Sokół Gębice 0:1
Bramka: Norbert Derwich 51′.

LZS Trzcianka – KS Leżenica 1:4
Bramki: Łukasz Malewicz 37′ – Rafał Niedbalski 5′, 77′, Mateusz Ćwiek 68′, Kacper Tober 85′.

Gryf Zofiowo – Unia Ujście 1:1
Bramki: Hubert Skórka 54′ – Sebastian Szycko 70′.

Sokół Mieścisko – Orzeł Gulcz 5:0
Bramki: Przemysław Łukaszewicz 3′, 47′, Kamil Wojtkowiak 16′, Marcin Kalusiński 75′, Adam Matecki 90’+3.

Huragan Młynkowo – Iskra Wyszyny 0:2
Bramki: Wojciech Wylegała 10′, Hubert Wenikajtys 37′.

Victoria Miały – Derby Stara Łubianka 1:9
Bramki: Kamil Żurek 2′ – Adrian Pacyk 5′, Patryk Królak 8′, 16′, 67′, 69′, Gracjan Kowalski 20′, Jakub Lewandowski 34′, Sebastian Lenartowicz 36′, Timothy Olufemi 58′.