Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

A Klasa: Rozpędzona Noteć Dziembowo

Kolejne podsumowanie weekendowych zmagań przenosi Nas na boiska pilskiej A Klasy. (Foto: Ewelina Heymann)

Grupa 1
Drugie zwycięstwo z rzędu i drugie w obecnym sezonie zespołu Leśni Zawada. Beniaminek pokonał u siebie Zryw Sypniewo 3:2. Bohaterem gospodarzy został Martin Kotecki, który popisał się hat-trickiem. Dla przyjezdnych trafiali Łukasz Chmura i Łukasz Góralski. Po czterech meczach bez zwycięstwa przełamała się Iskra Krajenka. Drużyna z Krajenki pod wodzą nowego trenera, Mateusza Pobiedzińskiego zwyciężyli Iskrę Bądecz 7:0. Hat-tricka ustrzelił Mirosław Szczepanik. Na listę strzelców wpisali się także Patryk Wruk, Daniel Budnik, Marcin Zaorski i Paweł Madej. Do pięćdziesiątej piątej minuty czekali na gola kibice w Dziembowie. Wówczas bramkarza Błyskawicy Nieżychowo pokonał Patryk Palicki. Pięć minut później podwyższył Marcin Jackowski. Trzeciego gola strzelił Adrian Janochowski, a wynik na 4:0 ustalił Błażej Kostka. Dziembowianie są jedynym niepokonanym zespołem w grupie pierwszej A Klasy i zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Przewaga nad Łobzonką Wyrzysk wynosi pięć punktów. Wspomniana ekipa z Wyrzyska zremisowała u siebie z rezerwami Iskry Szydłowo 2:2. Dla miejscowych bramki zdobyli Patryk Wajer i Krystian Wiśniewski. Z kolei goście odpowiedzieli trafieniami Patryka Semena i Patryka Płotki. Ze zwycięstwa na własnym terenie cieszyli się zawodnicy Jedności Zakrzewo. Po golach Sylwestra Czekały i Jana Chrzana wygrali 2:1 z Notecią Miasteczko. Honorowego gola dla gości strzelił Damian Drzewiecki.

Fotorelacja z meczu Noteć Dziembowo – Błyskawica Nieżychowo 4:0 (Foto: Ewelina Heymann)

Leśni Zawada – Zryw Sypniewo 3:2
Bramki:
Martin Kotecki 10’, 37’, 49’ – Łukasz Chmura 72’, Łukasz Góralski 38’.

Iskra Krajenka – Iskra Bądecz 7:0
Bramki: Patryk Wruk 8’, Daniel Budnik 44’, Marcin Zaorski 52’, Mirosław Szczepanik 66’, 75’, 90’, Paweł Madej 80’.

Noteć Dziembowo – Błyskawica Nieżychowo 4:0
Bramki: Patryk Palicki 55’, Marcin Jackowski 60’, Adrian Janochowski 65’, Błażej Kostka 75’.

Łobzonka Wyrzysk – Iskra II Szydłowo (Skup Złomu Cichy) 2:2
Bramki: Patryk Wajer 10’, Krystian Wiśniewski 55’ – Patryk Semen 27’, Patryk Płotka 32’.

Jedność Zakrzewo – Noteć Miasteczko 2:1
Bramki:
Sylwester Czekała 31’, Jan Chrzan 71’ – Damian Drzewicki 89’.

Tabela A Klasy gr. 1 na Łączy Nas Piłka (KLIK!)

Grupa 2
Derby Stara Łubianka i Iskra Wyszyny to ekipy, które przewodzą ligowej stawce w grupie drugiej. Obydwa zespoły zdobyły po szesnaście punktów. Zespół ze Starej Łubianki pokonał u siebie LZS Trzcianka 3:0 po trafieniach Macieja Konerta, Adriana Pacyka i Fabiana Sokołowskiego. Z kolei Iskra pojechała do Gulcza na mecz z Orłem. Goście już w drugiej minucie mieli powody do radości. Do siatki trafił Wiktor Iwanow. Zaledwie pięć minut później Orzeł odpowiedział, a na 1:1 strzelił Maciej Rzysko. W siedemnastej minucie zespół z Wyszyn ponownie prowadził. Tym razem na listę strzelców wpisał się Łukasz Kisiel. Jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższył Kamil Wenikajtys. W drugiej połowie wynik na 4:1 ustalił Miłosz Laskowski. Podziałem punkt zakończyło się starcie Sokoła Gębice z Unią Ujście. Do przerwy przyjezdni prowadzili po bramce Michała Piechowiaka. Gospodarze ruszyli do ataku po przerwie. Najpierw wyrównał Marcin Fręśko, a w osiemdziesiątej pierwszej minucie wyszli na prowadzenie po golu Pawła Bentkowskiego. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry remis 2:2 zapewnił unitom Piechowiak, który zdobył swoją drugą bramkę. Również remisem zakończył się mecz Iskry Runowo z drużyną z Młynkowa. Huragan wyszedł na prowadzenie w czternastej minucie, kiedy do siatki trafił Jakub Frieske. Drugie zwycięstwo w obecnej kampanii zanotowała Victoria Miały. Beniaminek po dwóch golach Marcina Pujanka pokonał Gryfa Zofiowo 2:1. Honorową bramkę dla gości zdobył Fabian Sawicki. Do Mieściska na mecz z zespołem Tomasza Jarzembowskiego przyjechał KS Leżenica. Do przerwy był bezbramkowy remis. Po zmianie stron w pięćdziesiątej minucie prowadzenie objęli goście po strzale Mateusza Zielińskiego. Radość trwała zaledwie dwie minuty. Sokół wyrównał, a do siatki trafił Tomasz Tyszkiewicz.

Derby Stara Łubianka – LZS Trzcianka 3:0
Bramki: Maciej Konert 34’, Adrian Pacyk 56’, Fabian Sokołowski 63’.

Sokół Gębice – Unia Ujście 2:2
Bramki: Marcin Fręśko 62’, Paweł Bentkowski 81’ – Michał Piechowiak 43’, 89’.

Iskra Runowo – Huragan Młynkowo 1:1
Bramki: Łukasz Wasiniewski 35’ – Jakub Frieske 14’.

Orzeł Gulcz – Iskra Wyszyny 1:4
Bramki: Maciej Rzysko 7’ – Wiktor Iwanow 2’, Łukasz Kisiel 17’, Kamil Wenikajtys 33’, Miłosz Laskowski 70’.

Victoria Miały – Gryf Zofiowo 2:1
Bramki: Marcin Pujanek 20’, 21’ – Fabian Sawicki 48’.

Sokół Mieścisko – KS Leżenica 1:1
Bramki: Tomasz Tyszkiewicz 52’ – Mateusz Zieliński 50’.

Tabela A Klasy gr. 2 na Łączy Nas Piłka (KLIK!)