Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

A Klasa: Finisz piłkarskiej jesieni

Miniony weekend to ostatnie jesienne zmagania na boiskach A Klasy. (Foto: Karol Potapowicz/Portal zlotowskie.pl)

Grupa 1
Rozpoczynamy od wizyty w Krajence, gdzie kibice miejscowej Iskry nie mogli narzekać na brak goli. Zobaczyli aż jedenaście trafień, a ich drużyna wygrała z Błyskawicą Nieżychowo 7:4. Łupem bramkowym podzielili się Mirosław Szczepanik (dwa gole), Adam Krakowiak, Daniel Budnik, Marcin Zaorski (dwa gole) i Krzysztof Lipiński. Po stronie gości dwukrotnie do siatki trafił Maciej Modrak. Po jednym trafieniu zanotowali Krzysztof Ksobiech i Maciej Lewicz. W Miasteczku miejscowa Noteć musiała uznać wyższość Iskry Bądecz. Do przerwy było 0:2 dla gości po bramkach Radosława Orczykowskiego i Przemysława Jagiełki. Po przerwie sygnał do ataku w ekipie Noteci dał Paweł Podoba strzelając kontaktową bramkę. W siedemdziesiątej minucie wyrównał Dominik Kiernikowski. Ostatecznie zespół z Bądecza zadał decydujący cios. Na 3:2 trafił Stefan Jaworski. Mistrzem jesieni została Noteć Dziembowo, która pokonała Leśnych Zawada 3:1. Do przerwy był remis 1:1. Najpierw dziembowianie prowadzili po golu Błażeja Kostki. Pięć minut później wyrównał Dominik Fąs. Po zmianie stron zwycięstwo gościom zapewnili Jacek Mazur i Patyrk Palicki. Tym samym Noteć ma dwa punkty przewagi nad Łobzonką Wyrzysk, która pauzowała w ostatni weekend. Wysokie zwycięstwo na koniec jesieni drużyny z Kościerzyna Wielkiego. Sokół pewnie pokonał na wyjeździe Zryw Sypniewo 7:0. Hat-tricka ustrzelił Adam Cebrat, a do siatki trafili również Mateusz Nowicki, Dawid Łuczak, Damian Piwowarczyk i Jarosław Pikul. Z trzech punktów cieszyli się również zawodnicy rezerw Iskry Szydłowo. Szydłowianie wygrali w Zakrzewie z Jednością 3:1. Bramkarza gospodarzy pokonali Krzysztof Zublewicz, Patryk Płotka i Altair Andrade Silva. Honorową bramkę dla miejscowych strzelił Sylwester Czekała.

Iskra Krajenka – Błyskawica Nieżychowo 7:4
Bramki: Mirosław Szczepanik 17’, 22’, Adam Krakowiak 25’, Daniel Budnik 55’, Marcin Zaorski 61’, 74’, Krzysztof Lipiński 64’ – Krzysztof Ksobiech 37’, Maciej Modrak 68’, 84’, Kamil Lewicz 72’.

Noteć Miasteczko – Iskra Bądecz 2:3
Bramki: Paweł Podoba 47’, Dominik Kiernikowski 70’ – Radosław Orczykowski 14’, Przemysław Jagiełka 28’, Stefan Jaworski 83’.

Leśni Zawada – Noteć Dziembowo 1:3
Bramki: Dominik Fąs 30’ – Błażej Kostka 25’, Jacek Mazur 55’, Patryk Palicki 70’.

Zryw Sypniewo – Sokół Kościerzyn Wielki 0:7
Bramki: Adam Cebrat 7’, 14’, 39’, Mateusz Nowicki 17’, Dawid Łuczak 45’, Damian Piwowarczyk  70’, Jarosław Pikul 81’.

Jedność Zakrzewo – Iskra II Szydłowo (Skup Złomu Cichy) 1:3
Bramki: Sylwester Czekała 35’ – Krzysztof Zublewicz 20’, Patryk Płotka 65’, Altair Andrade Silva 78’.

Tabela A Klasy gr. I na Łączy Nas Piłka (KLIK!)

Grupa 2
Pogrom w Zofiowie. Tak można w skrócie podsumować wynik starcia Gryfa z Iskrą Wyszyny. Goście wygrali aż 11:0.  Na listę strzelców wpisali się: Patryk Dziuba (hat-trick), Cezary Krukowski (dwa gole), Wojciech Wylegała (dwa gole), Łukasz Kisiel, Oskar Nojszewski, Wiktor Iwanow, a samobójcze trafienie zanotował Piotr Osek. Zespół z Wyszyn zakończył jesień na drugim miejscu ze stratą dwóch punktów do lidera ze Starej Łubianki. W Młynkowie miejscowy Huragan wygrał trzeci mecz w obecnej kampanii. Tym razem pokonując KS Leżenica 2:1 po golach Jakuba Frieskie i Radosława Gawrycha. Bramka dla gości to “samobój” autorstwa Grzegorza Grota. Wspomniany lider, Derby Stara Łubianka potwierdził swoją dominację wygrywając 3:0 w Runowie. Na przerwę goście schodzili prowadząc po golu Bartosza Gałeckiego. W drugiej połowie wygraną przypieczętowali Grzegorz Dratwa i Marcin Ciesielski. Emocje do ostatniego gwizdka sędziego w Miach. Victoria rzutem na taśmę uratowała remis w meczu z Unią Ujście strzelając gola na 2:2 w doliczonym czasie gry. Do siatki trafili Kamil Żurek i Kamil Nawrot. Po stronie Unii na listę strzelców wpisali się Aleksander Witkowski i Martin Kończewski. Trzy punkty z Gulcza wywiózł LZS Trzcianka wygrywając z Orłem 3:1 po golach Adama Lebiotkowskiego, Przemysława Medolińskiego i Arkadiusza Nowickiego. Bramkę dla gospodarzy strzelił Maciej Rzysko. W dobrych humorach piłkarską jesień zakończyli także zawodnicy Sokoła Mieścisko. Zespół Tomasza Jarzembowskiego zwyciężył 4:0 w starciu z Sokołem Gębice. Wynik już w trzeciej minucie otworzył Michał Garczyński. Później dwa gole dorzucił Marcin Kalusiński, a przysłowiową “kropkę nad i” postawił Kamil Wojtkowiak.

Gryf Zofiowo – Iskra Wyszny 0:11
Bramki: Łukasz Kisiel 11’, Piotr Osek 15’ (samobójcza), Cezary Krukowski 44’, 74’, Oskar Nojszewski 48’, Wojciech Wylegała 56’, 60’, Patryk Dziuba 64’, 76’, 86’, Wiktor Iwanow 90’+2.

Huragan Młynkowo – KS Leżenica 2:1
Bramki: Jakub Frieske 10’, Radosław Gawrych 83’ – Grzegorz Grot 80’ (samobójcza).

Iskra Runowo – Derby Stara Łubianka 0:3
Bramki: Bartosz Gałecki 41’, Grzegorz Dratwa 63’, Marcin Ciesielski 90’+1.

Victoria Miały – Unia Ujście 2:2
Bramki: Kamil Żurek 64’, Kamil Nawrot 90’+3 – Aleksander Witkowski 78’, Martin Kończewski 85’.

Orzeł Gulcz – LZS Trzcianka 1:3
Bramki: Maciej Rzysko 43’ – Adam Lebiotkowski 41’, Przemysław Medoliński 50’, Arkadiusz Nowicki 86’.

Sokół Mieścisko – Sokół Gębice 4:0
Bramki: Michał Garczyński 3’, Marcin Kalusiński 51’, 69’, Kamil Wojtkowiak 73’.

Tabela A Klasy gr. II na Łączy Nas Piłka (KLIK!)