Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w OZPN Piła

A Klasa: Bez zmian na szczycie

W kolejnym podsumowaniu zaglądamy na boiska pilskiej A Klasy. (Foto: Ewelina Heymann)

Grupa 1
Efektowne zwycięstwo zespołu z Zawady. Leśni pokonali Noteć Miasteczko 6:1. Po dwa gole dla gospodarzy strzelili Dawid Szymanek, Martin Kotecki i Marcin Nowak. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zanotował Dariusz Maćkowiak. Na czele ligowej stawki niezmiennie Noteć Dziembowo. Tym razem zespół prowadzony przez Jakuba Heymanna wygrał z rezerwami Iskry Szydłowo 5:0. Łupem bramkowym podzielili się Dawid Marciniak, Mateusz Pochylski, Adrian Janochowski, Marcin Jackowski i Paweł Olszewski. Sporo działo się w starciu Łobzonki Wyrzysk z Iskrą Bądecz. Do przerwy gospodarze prowadzili po bramce Patryka Wajera. Po zmianie stron dzięki trafieniom Przemysława Jagiełki i Tomasza Tomczyka goście wyszli na 1:2. Niespełna minutę później wyrównał grający trener miejscowych, Waldemar Sobol. W doliczonym czasie gry zwycięstwo Łobzonce zapewnił Patryk Wajer. Podział punktów w Zakrzewie. Miejscowa Jedność zremisowała bezbramkowo z Błyskawicą Nieżychowo. Siedemnastą serię spotkań zamknął mecz w Krajence. Zespół gości, Sokół Kościerzyn Wielki zakończył serię pięciu zwycięstw z rzędu Iskry wygrywając 4:2. Przyjezdni po czterech minutach prowadzili po golach Adama Cebrata i Patryka Szypkowskiego. W piętnastej minucie kontaktową bramkę dla gospodarzy strzelił Krzysztof Wiedro. Zespół Zbigniewa Krzoski odpowiedział bramkami, które zdobyli Mateusz Nowacki i ponownie Adam Cebrat. Po zmianie stron rozmiary porażki zmniejszył Kacper Block.

Leśni Zawada – Noteć Miasteczko 6:1
Bramki: Dawid Szymanek 12′, 40′, Martin Kotecki 27′, 36′, Marcin Nowak 33′, 78′  – Dariusz Maćkowiak 4′.

Noteć Dziembowo – Iskra II Szydłowo (Skup Złomu Cichy) 5:0
Bramki: Dawid Marciniak 4′, Mateusz Pochylski 66′, Adrian Janochowski 72′, Marcin Jackowski 85′, Paweł Olszewski 87′.

Łobzonka Wyrzysk – Iskra Bądecz 3:2
Bramki: Patryk Wajer 22′, 90’+3, Waldemar Sobol 73′ – Przemysław Jagiełka 52′, Tomasz Tomczyk 72′.

Jedność Zakrzewo – Błyskawica Nieżychowo 0:0

Iskra Krajenka – Sokół Kościerzyn 2:4
Bramki: Krzysztof Wiedro 15′, Kacper Block 60′ – Adam Cebrat 2′, 28′, Patryk Szypkowski 4′, Mateusz Nowacki 22′.

Grupa 2
Po dwóch porażkach z rzędu na zwycięski szlak wrócił niedawny lider tabeli, Derby Stara Łubianka. Zespół Przemysława Zublewicza pokonał u siebie Unię Ujście 3:1 po golach Patryka Królaka, Bartosza Gałeckiego i Sebastiana Lenartowicza. Dla unitów trafienie zanotował Aleksander Witkowski. Zespół ze Starej Łubianki nadal traci punkt do przewodzącej ligowej stawce ekipie z Wyszyn. Iskra w minionej kolejce stoczyła zaciętą batalię w Gębicach. Do przerwy był remis 2:2. Gole dla Sokoła strzelili Jakub Pigła i Norbert Derwicz. Z kolei miejscowy bramkarz skapitulował po strzałach Cezarego Krukowskiego i Wojciecha Wylegały. Decydujący cios zadali jednak goście. W siedemdziesiątej siódmej minucie zwycięstwo Iskrze zapewnił Hubert Wenikajtys. Dwa trafienia Rafała Niedbalskiego zapewniły zwycięstwo KS Leżenica w starciu z Orłem Gulcz. Jeden gol zadecydował o wyjazdowym zwycięstwie Gryfa Zofiowo z Iskrą Runowo. Zdobył go Mateusz Cieciora. Po dwóch wyjazdowych meczach bez zwycięstwa przełamał się LZS Trzcianka, który pokonał w Miałach tamtejszą Victorię 3:1. Do siatki trafili Adam Lebiotkowski i Radosław Polak, jedno z trafień to samobójczy gol Marcina Gogołka. Bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Sobota. Sokół Mieścisko, którego trenerem jest Tomasz Jarzembowski wywalczył komplet punktów w starciu z Huraganem Młynkowo. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Michał Garczyński, który popisał się hat-trickiem. Jedyną bramkę dla Huraganu strzelił Miłosz Klewenhagen.

Derby Stara Łubianka – Unia Ujście 3:1
Bramki: Patryk Królak 28′, Bartosz Gałecki 60′, Sebastian Lenartowicz 70′ – Aleksander Witkowski 42′.

Orzeł Gulcz – KS Leżenica 0:2
Bramki: Rafał Niedbalski 21′, 87′.

Sokół Gębice – Iskra Wyszyny 2:3
Bramki: Jakub Piguła 9′ – Norbert Derwich 38′ – Cezary Krukowski 20′, Wojciech Wylegała 39′, Hubert Wenikajtys 77′.

Iskra Runowo – Gryf Zofiowo 0:1
Bramka: Mateusz Cieciora 66′.

Victoria Miały – LZS Trzcianka 1:3
Bramki: Jakub Sobota 24′ – Marcin Gogołek 33′ (samobójcza), Adam Lebiotkowski 68′, Radosław Polak 87′.

Sokół Mieścisko – Huragan Młynkowo 3:1
Bramki: Michał Garczyński 72′, 76′, 90′ – Miłosz Klewenhagen 45′.